نقش کامنت مارکتینگ در موفقیت یک برند
0 (0)

نقش کامنت مارکتینگ در موفقیت یک برند

شاید جالب باشد بدانید که بازاریابی کامنت یک استراتژی در فرایند بازاریابی است که هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند، اما هرکسی نمی‌تواند به درستی آن را انجام دهد. اگر بتوانید به درستی این استراتژی را انجام دهید، موفقیت شما حتمی خواهد بود؛ چراکه استراتژی کامنت مارکتینگ رایگان و ساده است.

در سال‌های اخیر، استفاده از کامنت مارکتینگ به عنوان یک استراتژی سئو برای جذب مخاطب به شدت کاهش پیدا کرده است. از این رو، تأثیرات آن جدی‌تر و دست‌یافتنی‌تر شده است. امروزه اکثر افراد فرصت کافی برای ثبت دیدگاه‌های خود ندارند یا ترجیح می‌دهند که نظرات خود را در ذهن نگاه دارند. با این‌ حال، ایجاد تعامل بین تعداد اندک مخاطبان نیز می‌تواند شور و اشتیاق تعامل سایرین را برانگیزد و آن‌ها را برای مشارکت در بحث به میان گود بکشد.

مشارکت فعالانه به افراد فرصت دیده شدن و دنبال شدن در شبکه‌های مجازی را می‌دهد. در این مقاله قصد داریم در خصوص تاکتیک‌های مهم این حوزه صحبت کنیم و ببینیم چطور درج یک کامنت صحیح به ارتقا جایگاه شما در شبکه‌های اجتماعی می‌انجامد.

سادگی در کامنت مارکتینگ

سادگی در کامنت مارکتینگ

مزایا کامنت مارکتینگ

بسته به این‌ که در کامنت خود زیر پست صفحات مختلف چه مطالبی را بازنویسی کنید و چه چیزی را با سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید، افراد به طور بالقوه به سایت یا پیج شما جذب می‌شوند. اگر فردی با خواندن محتوای کامنت شما دریابد که امکان دارد در صفحه شما به محتوای مفیدی برسد، چرا باید از دنبال کردن شما امتناع کند؟

در این حالت، شما با عمل کردن صحیح به اصول کامنت مارکتینگ قادر هستید فرصت مناسبی برای دیده‌ شدن و پر بازدید شدن صفحه خود فراهم کنید. همچنین ممکن است افراد از شما در کامنت‌های خود نام ببرند یا در صفحات خود به شما لینک‌دهی کنند که در این صورت، این کار موجب افزایش نرخ بازدیدکنندگان پیج شما می‎شود.

دقت کنید که برای نتیجه‌ گرفتن از یک کامنت اصولی باید در کامنت به صورت مؤدبانه و سیاست‌مدارانه صحبت کنید. مؤدبانه بودن شما در متن نگارش شده، نشان‌دهنده حسن نیت شما در ابراز هدف است. هر کامنت شما در صفحات اینترنتی دیگران نوعی لینک‌دهی غیر مستقیم به صفحه خودتان است.

رشد شبکه های اجتماعی

اگر در ارسال کامنت‌های مفید و مؤدبانه تداوم داشته باشید، این احساس را در ذهن مخاطبان تداعی می‌کنید که شما را می‌شناسند و احساس خوبی به شما دارند. این امر شانس تعامل شما با مخاطب را به طرز معجزه‌آسایی افزایش می‌دهد، البته این روش زمان‌بر است و به صبر و حوصله زیاد از جانب شما نیاز دارد.

معرفی بهترین و پربازده ترین ترین روش های افزایش فالوور اینستاگرام

کامنت مارکتینگ به رشد صفحات شما در شبکه‌های مجازی کمک زیادی می‌کند؛ چراکه مردم با خواندن کامنت‌های جالب و مفید شما احساس می‌کنند، نیاز دارند با شما بیشتر آشنا شوند. این احساس نیاز باعث می‌شود تا دنبال‌کنندگان بیشتری پیدا کنید. از این رو، بد نیست متن کامنت شما به نحوی باشد که کنجکاوی مخاطب را برانگیزد.

اهمیت رعایت اصول نگارش کامنت

اهمیت رعایت اصول نگارش کامنت

ویژگی‌های یک کامنت صحیح

شما به عنوان فردی که قرار است از بازاریابی کامنت مارکتینگ در جهت رشد و اعتلای صفحه خود استفاده کند، باید بدانید یک کامنت اصولی و صحیح که قابلیت رشد دادن شما را داشته باشد، دارای چه ویژگی‌هایی است. توجه داشته باشید که اگر کامنت مارکتینگ مطابق با اصول صحیح استفاده نشود، می‌تواند به جای رشد دادن صفحات شما، آن‌ها را نابود کند؛ بنابراین، در عمل کردن به نکات زیر دقت کنید:

 • کامنت مرتبط

 • فراموش نکنید، در زمان نوشتن کامنت در زیر یک مطلب باید محتوای کامنت شما کاملاً مرتبط با موضوع مطلب باشد. اگر کامنت شما هیچ ربطی به موضوع مطلب نداشته باشد، در نظر خوانندگان و مخاطبان یک کامنت فیک به نظر می‌رسد. هیچ کس علاقه‌ای به دنبال کردن صفحاتی ندارد که کامنت فیک در مطالب درج می‌کنند. مخاطبان می‌خواهند بدانند شما در مورد آن مطلب خاص چه چیزی ارائه می‌دهید؛ بنابراین متناسب با موضوع صحبت کنید تا دیگران نسبت به شما کنجکاو شوند.
 • کامنت مؤدبانه

 • در زمان درج کامنت فراموش نکنید، در وهله اول باید مطالب خود را به گونه‌ای نگارش کنید که مؤدبانه به نظر برسند و به نویسنده مطلب یا مخاطبان آن توهینی نکنند. توهین به هریک از افراد نشان‌دهنده پوچ بودن ادعاهای شما است. همچنین ممکن است تنفر مخاطبان را علیه خود برانگیزید.
 • در حقیقت، اگر با مطالب مورد نظر موافق نبودید می‌توانید کامنت خود را با یک جمله مثبت آغاز کرده و در ادامه مخالفت خود را ابراز کنید. یک تمجید کوچک در ابتدای نظرات شما می‌تواند کامنت را مؤدبانه و واقعی‌تر جلوه دهد.
 • کامنت ارزشمند

 • در این مورد باید در صدد آن باشید که حین کامنت گذاری به نکاتی اشاره کنید که به طور خاص ارزشمند باشند. شما باید کاملاً منحصر به فرد به نظر برسید. نگارش جملاتی که به ذهن همه افراد می‌رسند، شما را فردی معمولی جلوه می‌دهد و کسی برای دنبال کردن شما ترغیب نمی‌شود. نشان دهید که کامنت شما یک کامنت هدفمند است.

کامنت شما را به افرادی با سلایق مشترک متصل می‌کند

کامنت شما را به افرادی با سلایق مشترک متصل می‌کند

 • کامنت صحیح از منظر نگارش

 • رعایت برخی از اصول دستوری و نگارشی در زبان مورد نظر می‌تواند اعتبار خوبی به شما و صفحه شما ببخشد. همچنین تنها در زمان رعایت علایم نگارشی و دستوری درست است که منظور شما دقیقاً همان طور که هست، به مخاطبان منتقل می‌شود.
 • کامنت مطابق با قالب‌بندی درست

 • برای درک بهتر مطلب ضروری است که متن شما بر اساس قواعد اصولی پاراگراف‌بندی شود. پاراگراف‌بندی صحیح متن علاوه بر ارائه درک درست به مخاطب، احساس خستگی مخاطب از خواندن مطالب را نیز از بین می‎برد. در صورتی که متن شما در قالب نامناسبی نوشته شود، مخاطبان حتی از خواندن آن نیز امتناع می‌کنند.
 • صداقت در کامنت

 • در نهایت، نکته مهمی که باید در همه حال به آن توجه کنید، روراست بودن و داشتن صداقت در کامنت گذاری است. حتی اگر هدف شما از این کار جذب مخاطب است، باز هم نباید صداقت خود را زیر سؤال ببرید. تلاش کنید تا در کامنت‌ هدفمند خود، درباره هدف و انگیزه‌تان صادق باشید. همچنین می‌توانید در درج کامنت برای محصولات، صادقانه تجربه خود را از آن‌ها بیان کنید.

کامنت مارکتینگ راهی برای ایجاد یک شبکه از افراد

کامنت مارکتینگ راهی برای ایجاد یک شبکه از افراد

نتیجه‌گیری

دنیای امروز دنیای دیجیتال و ارتباطات اینترنتی است. افراد روزانه وقت قابل توجهی از خود را در رسانه‌های مختلف اجتماعی از جمله اینستاگرام، یوتیوب و غیره می‌گذرانند. از این رو، استفاده از تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال مانند کامنت مارکتینگ می‌تواند به افراد در رسیدن به اهداف خود و جذب بیشتر فالوور کمک کند. اگرچه این استراتژی سئو ساده به نظر می‌رسد، اما دارای نکات ریز و حساسی است که اگر رعایت نشوند، می‌توانند شما را با ناکامی روبرو کنند.

این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟
0

دیدگاه شما