روش افزایش بازدید سایت فقط با چند راهکار ساده | 100% عملی
0 (0)

روش افزایش بازدید سایت فقط با چند راهکار ساده | 100% عملی

هدف اصلی از ایجاد و توسعه هر سایت این است که دیده شود و ترافیک خود را افزایش دهد. این در حالی است که افزایش بازدید سایت راه‌های زیادی دارد و می‌توانید از شیوه‌های مختلفی این کار را انجام دهید. اگر از راه درست تلاش نکنید تا ترافیک سایت خود را بالا ببرید، با در بسته روبه‌رو می‌شوید. راه‌ها و استراتژی‌های درست اغلب باعث می‌شوند که نه ‌تنها تعداد بازدیدکنندگان افزایش پیدا کند، بلکه در نهایت کاهش نرخ خروج هم نصیبتان شود.

استراتژی‌های مربوط به بالا بردن نرخ بازدید سایت هم از طریق پرداخت هزینه قابل انجام هستند و هم به‌ صورت رایگان می‌توانید آن‌ها را انجام دهید. همچنین می‌توانید از راه‌های فنی مانند افزایش سرعت سایت این کار را انجام دهید و با پرداخت پول این روند را تسریع کنید. در این مقاله به پرکاربردترین روش‌ها برای این منظور اشاره می‌شود که می‌توانند برای شما بسیار مفید باشند. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

افزایش ترافیک سایت به وسیله تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی یکی از راه‌های افزایش ترافیک سایت است

از راه کلمات کلیدی وارد شوید

اصلی‌ترین روش برای افزایش بازدید سایت این است که کلمات کلیدی را در محتوای خود بگنجانید‌. البته توجه کنید که این کلمات را به‌ زور در هر کجای سایت قرار ندهید. باید تلاش کنید که آن‌ها را به‌ صورت طبیعی در محتوا بگنجانید. این کار باید در هر کجای متن‌ مثل توضیحات متا، عنوان صفحه، سر صفحه یا هر کجای دیگر انجام شود.

ابزارهای زیادی وجود دارند که به شما نشان می‌دهند، کلمات کلیدی مورد نظر چه کلماتی هستند. آن‌ها به شما می‌گویند که رقبا از چه کلماتی استفاده کرده‌اند، افراد هر کلمه را چند دفعه جستجو کرده‌اند، چقدر این کلمات کلیدی افزایش کلیک به همراه خواهند داشت و غیره. اگر خودتان نمی‌توانید این کلمات را به دست آورید، می‌توانید از آژانس‌های سئو کمک بگیرید. آن‌ها در این زمینه کمک شایانی به شما می‌کنند.

شیوه های مختلف افزایش ترافیک سایت

ترافیک سایت را به شیوه‌های گوناگون افزایش دهید

محتوایی خلق کنید که در ذهن حک شود

البته تولید و ارسال محتوا همه آن چیزی نیست که برای افزایش ترافیک سایت به آن نیاز دارید. محتوایی که بتواند سروصدای زیادی کند و در یادها بماند، بسیار می‌تواند جذاب باشد. مردم در گوگل جستجو می‌کنند تا پاسخ سؤالات خود را پیدا کنند. پس سعی کنید، محتوایی بسازید که پاسخ سؤالات مخاطبان را در خود داشته باشد.

اگر بتوانید حداقل در ماه ۱۶ پست در سایت خود بارگذاری کنید، ۳ و نیم برابر بیشتر از سایت‌هایی که بین صفر تا ۴ مقاله در سایت می‌گذارند، بازدید خواهید داشت. زمانی که به خود و مخاطبتان اهمیت بدهید، یعنی در مورد موضوع خود مدام تحقیق کرده و پست بارگذاری ‌کنید، ترافیک سایت نیز بهبود خواهد یافت.

تبادل لینک با سایت های دیگر

با سایت‌های دیگر تبادل لینک کنید

مهمان‌بازی اکثر مواقع راه خوبی است

اگر بتوانید برای سایت‌های دیگر پست مهمان بنویسید و بک ‌لینک دریافت کنید، به‌ خودی ‌خود با افزایش بازدید سایت روبه‌رو خواهید شد. اگر تمایل دارید که با این روش بازدید واقعی را برای سایت خود ایجاد کنید، باید سایتی را که در آن می‌نویسید، با دقت بررسی کنید.
اول مطمئن شوید که سایت‌هایی که قرار است در آن‌ها پست بنویسید، با شما و محتوایی که می‌نویسید، مرتبط هستند. از طرف دیگر این سایت‌ها باید کیفیت بالایی داشته باشند. از اعتبار دامنه سایت‌ها هم مطمئن شوید. سپس اگر مطمئن شدید که در رسانه‌های اجتماعی نیز پایگاهی دارند، می‌توانید بفهمید که جای درستی آمده‌اید.

پرچم رسانه‌های اجتماعی را بالا نگه دارید

یکی از اصلی‌ترین مکان‌هایی که باعث می‌شوند افزایش بازدید سایت نصیبتان شود، همین رسانه‌های اجتماعی هستند. اگر می‌خواهید از آن‌ها کمک بگیرید و افزایش آمار سایت خود را مشاهده کنید، چند روش را باید حتماً در استراتژی خود قرار دهید:

 • محتواهایی مانند وبلاگ، کتاب الکترونیکی، وایت پیپر یا هر محتوایی از این‌ دست را در پلتفرم رسانه اجتماعی ارسال کنید.
 • سعی کنید با فالوورها از راه پاسخ‌ دادن، تگ کردن، ارسال مجدد مطالب و شیوه‌های مخصوص این رسانه‌ها تعامل کنید.
 • هشتگ فراموش نشود.
 • مدام لینکی را که در بیو قرار می‌دهید، به‌روز کنید و محتوای جدید در آن قرار دهید.
 • اگر محتوای جدیدی در سایت گذاشتید، عکس آن را در صفحه خود قرار دهید.
 • سعی کنید اینفلوئنسرهایی را که با محتوای شما ارتباط دارند، حتماً در زیر پست تگ کنید.
 • با کمک اطلاعات جذاب کاربران را ترغیب کنید به سایتتان سری بزنند.
 • اگر قرار است پاسخی بدهید، سعی کنید افراد را به سایت خود ارجاع دهید و با یک لینک آن‌ها را راهنمایی کنید.

فعالیت در رسانه های اجتماعی

در رسانه اجتماعی فعالیت کنید

تبلیغات هم راه بدی نیست

تبلیغات برای سایت انواع مختلفی دارند. افزایش فروش سایت از طریق جستجوی پولی، تبلیغ در رسانه‌ها یا تبلیغات نمایشی مانند تیزر نیز از جمله راه‌هایی هستند که اغلب جواب می‌دهند. این روش جوانب مثبت و منفی برای شما به همراه خواهد داشت. به ‌عنوان ‌مثال، اگر افزایش بازدید سایت جزء جوانب مثبت است، مسدود کردن تبلیغات نمایشی توسط برخی کاربران نیز از جنبه‌های منفی آن به حساب می‌آید.

هزینه هر کلیک در گوگل حدود ۱ تا ۲ دلار برایتان آب خواهد خورد و این به آن معنی است که ابتدا باید بودجه خود را بررسی کنید و سپس گامی به این مهمی بردارید. این نوع تبلیغات که PPC هم نامیده می‌شوند، بهتر است با یک کمپین تبلیغاتی و چند گروه شروع شوند و حاوی کلمات کلیدی هم باشند. با شروع کمپین رفتار مخاطب را با کلمه کلیدی در نظر داشته باشید و بررسی کنید که کدام کلمه شما را به افزایش ترافیک می‌رساند.

تبلیغات

تبلیغات روش خوبی است

ایمیل خبرنامه، یک راه قدیمی ولی مؤثر

هنوز هم ارسال خبرنامه از طریق ایمیل به کاربران می‌تواند یکی از راه‌هایی باشد که آن‌ها را ترغیب کند به سایت شما سری بزنند. البته اگر این نکات را هم مد نظر داشته باشید، شاید تأثیر مثبتی برایتان به همراه داشته باشند:

 • سعی کنید در موضوع و متن ایمیل نهایت خلاقیت خود را به کار ببرید.
 • با کمک یک پیوند یا دکمه راه رسیدن آن‌ها را به سایتتان تسریع و تسهیل کنید.
 • ایمیل‌ها را برای نسخه موبایل هم سازگار کنید تا همه کاربران با خیال راحت بتوانند ایمیلتان را باز کنند و بخوانند‌.
 • اگر بتوانید با درج نام فرد آن را شخصی‌سازی کنید، تأثیر آن دوچندان می‌شود.
 • حتی کمک‌ گرفتن از قالب‌های بصری می‌تواند به جذابیت محتوای ایمیل بیفزاید.
 • دو نسخه A/B تهیه کرده و بررسی کنید که کدام ‌یک بیشترین کلیک را دریافت می‌کنند.

سلام به اینفلوئنسرها

اغلب اینفلوئنسرها تمایل دارند با شما همکاری کنند. همکاری با آن‌ها برای هر دو طرف معامله سودآور است. آن‌ها تمایل دارند بیشتر‌ محتوایی را در صفحه خود بگذارند که فالوورها هم از خواندنش لذت ببرند. در صورتی‌ که این افراد با محتوای تولیدی کسب‌وکار شما در ارتباط هستند، می‌توانید از آن‌ها بخواهید که شما را تگ کنند. حتی می‌توانید با آن‌ها مصاحبه کنید، پرسش ‌و پاسخ بگذارید و وقتی آن را در سایت خود قرار دادید، از آن‌ها بخواهید شما را تگ کنند و آن را به اشتراک بگذارند.

یک موضوع را با چند اینفلوئنسر در میان بگذارید و پست‌های مختلفی تولید کنید. هر کدام از مهمان‌ها می‌توانند شما را تگ کنند یا به اشتراک بگذارند. افزایش بازدید سایت شما در این روش تضمینی است. حتی می‌توانید به آن‌ها پولی پرداخت کنید و بخواهید تا نام شما را بیاورند.

سعی کنید مفید باشید

مشتریان بالقوه همیشه راهی هستند که افزایش بازدید سایت شما به آنان بستگی دارد. می‌توانید یک ابزار رایگان ایجاد کنید یا محتوای مفیدی بسازید که به کار این افراد بیاید. با این روش شک نکنید که مدام مجبور هستند تا به شما سری بزنند و ترافیک سایت را بالا ببرند.

سعی کنید اعلامیه خود را برای همه ارسال کنید

وقتی کسب‌وکارتان برای تبلیغ سایت خود بیانیه مطبوعاتی ایجاد می‌کند، این اشتباه است که تنها از یک وب‌سایت سندیکایی برای اعلام آن استفاده کنید. باید مدام و به طور فعال آن را انتشار دهید و وب‌سایت‌های تأثیرگذار را ترغیب کنید تا آن‌ها را در سایت خود بارگذاری کنند.

اگر این اخبار که می‌تواند مربوط به مشتری شما هم باشد، برای نشریات صنعتی و وبلاگ‌ها ارسال شوند، مخاطبان آن‌ها نیز اعلامیه‌های شما را می‌خوانند و گاهی با یک کلیک به‌ سرعت به سایت شما ارجاع داده می‌شوند. با این روش هزاران سرنخ در اختیار شما قرار می‌گیرد و افزایش بازدید سایت نصیبتان می‌شود.

راه آخر: تبادل لینک

هنوز نتوانسته‌اید با کمک این راه‌ها افزایش بازدید سایت را کسب کنید؟ این راه را نیز امتحان کنید. اکثر سایت‌ها تمایل دارند تا ترافیک خود را افزایش دهند، پس شاید حاضر باشند تا لینک شما را در مقاله خود بگذارند و البته شما نیز باید لینک آن‌ها را در یکی از مقالات خود قرار دهید.

این پیشنهاد جذاب اغلب برای کسانی که سعی می‌کنند تا سئوی سایت خود را افزایش دهند، مفید است. آن‌ها نیز به دنبال این هستند که با کمک بک‌لینک‌ها سایت خود را تکانی دهند. پس تبادل لینک می‌تواند برای هر دو طرف مفید باشد.

افزایش بازدید سایت

افزایش بازدید سایت

کلام پایانی

هر کسب‌وکاری دوست دارد دیده شود و امروزه توسعه وب‌سایت راه چاره است. در این راه باید بتوانید به هر شیوه‌ای سایت خود را به مخاطبان معرفی کنید تا با افزایش بازدید سایت مواجه شوید.

شیوه‌های زیادی وجود دارند که می‌تواند به شما کمک کنند تا سایت خود را به مخاطبان معرفی کنید. تبادل لینک، انتشار خبرنامه، ارسال ایمیل تبلیغاتی، رسانه‌های اجتماعی و غیره از جمله این روش‌ها هستند. در نظر داشته باشید که برخی از این شیوه‌ها با پرداخت پول عملی هستند، در حالی که برخی روش‌ها هم وجود دارند که می‌توانند به صورت رایگان و توسط خود شما انجام شوند.

این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟
0

دیدگاه شما