کمپین اینستاگرام چیست؟ انواع آن کدامند؟ و چه تاثیری در فروش دارد؟
0 (0)

کمپین اینستاگرام چیست؟ انواع آن کدامند؟ و چه تاثیری در فروش دارد؟

این مقاله دقیقاً مناسب شمایی است که هیچ نتیجه جذابی از فعالیت در اینستاگرام به دست نمی‌آورید. در واقع اگر نیازمند برندسازی برای کسب‌وکار خود هستید و هیچ راهی نمانده است که امتحان نکرده‌ باشید، کمپین اینستاگرام مطمئن‌ترین و آخرین راهی است که باید امتحان کنید.

کمپین اینستاگرامی در واقع یکی از روش‌های معروف در این پلتفرم است که به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تقویم خود را به‌روز کنند و با این روش محصولات را به مشتریان پروپاقرص خود بفروشند. مهم‌تر آنکه افزایش فالوور هم از مزایای این روش است. اگر شما هم تابه‌حال فقط اسم این ترفند را شنیده‌اید، وقت آن است که اطلاعات خود را تکمیل کنید و جرعه‌ای از این دریا بنوشید.

شرکت در کمپین های مختلف اینستاگرام توسط مشتریان

از مشتریان بخواهید تا در کمپین‌های مختلف شرکت کنند

منظور از کمپین اینستاگرام چیست؟

کمپین اینستاگرام در واقع محتوایی است که در مقابل کسب‌وکار معمولی قرار دارد. محتوای دوم، محتوایی است که اغلب همه شما با آن آشنایی دارید. آن‌ها از راه تقویت آگاهی و اعتماد بین مخاطبان برند خود را معرفی می‌کنند و سعی دارند مشتریان بالقوه خود را همیشه برای خود نگه دارند؛ اما کمپین‌ها چیست؟

ایده کمپین اینستا در واقع اشاره به روشی بازاریابی دارد که اهداف مشخص و منحصربه‌فردی دارند. این کمپین‌ها در مدت‌زمان خاصی اجرا می‌شوند و تلاش می‌کنند تا به هدف خود برسند. از همه مهم‌تر این‌که می‌توانید این اهداف را در نهایت اندازه‌گیری کنید تا ببینید به آن دست پیدا کرده‌اید یا خیر. اغلب کمپین‌ها برای راه‌اندازی محصول یا خدمات جدید تشویق به پیش سفارش، افزایش اپلیکیشن دانلود یا مواردی ازاین‌دست دارند. باید بدانید بهترین روش بازاریابی بر هر دو نوع محتوا تمرکز دارد.

کمک گرفتن از هر دو نوع محتوای اینستاگرام

می‌توانید از هر دو نوع محتوای اینستا کمک بگیرید

آیا کمپین‌ها هم متنوع هستند؟

پاسخ شما بله است. باید کمپینی انتخاب کنید که هم‌ مسیر با هدف شما باشد. بسته به هدفی که از راه‌اندازی کمپین دارید، از این مدل‌ها می‌توانید استفاده کنید:

  • کمپین پولی

  • این نوع کمپین مناسب برندهایی است که تمایل دارند کاملاً بر روی کمپین و اطلاعات کنترل داشته باشند. در این نوع باید هزینه‌ای بپردازید تا تبلیغات شما برای افراد خاصی نمایش داده شود. این کمپین تبلیغاتی رایگان نیست اما هیچ معیار خاصی برای این روش وجود ندارد.
  • کمپین ارگانیک

  • البته هر فعالیتی که شما در اینستاگرام انجام بدهید نوعی محتوای ارگانیک محسوب می‌شود؛ اما طراحی کمپین در اینستاگرام به‌صورت ارگانیک در واقع روشی است که در آن باید یک دوره پست را طراحی و اجرا کنید که همه آن‌ها در راه رسیدن به یک هدف خاص تولید شده‌اند. این دو نوع از دسته‌بندی‌های کمپین‌ها هستند اما کمپین اینستاگرامی انواع مختلف دیگری نیز دارد. این دسته‌ها عبارت‌اند از مواردی که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

شناساندن خود به کمک اینستاگرام

از اینستاگرام برای شناساندن خود کمک بگیرید

کمپینی برای کسانی که شما را نمی‌شناسند

بر اساس آماری که ارائه شده است با استفاده از کمپین اینستاگرام جهت معرفی خود به مخاطبانتان، در واقع نزدیک به سه برابر بیشتر از سایر روش‌ها موفق خواهید شد. این کمپین‌ها به شما کمک می‌کنند از روش‌های مختلف کمک بگیرید تا نام خود را در ذهن مخاطب جای دهید. با این روش هنگام خرید، مخاطب شما را به دیگران ترجیح می‌دهد.

برای این‌که از این کمپین‌ها استفاده کنید می‌توانید از اینفلوئنسرها کمک بگیرید و از آن‌ها بخواهید محصولات شما را استفاده کنند. می‌توانید اطلاعاتی از صنعت خود به اشتراک بگذارید تا نشان دهید تخصص دارید یا سعی کنید مجموعه‌ای از سؤالات کاربران را پاسخ دهید. لایو اینستاگرام یا کمک‌گرفتن از بازی‌های ویروسی اینستاگرام می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند.

کمپینی برای فروش

یکی دیگر از انواع کمپین‌ها که نوع مقابل کمپین آگاهی از برند است، کمپین فروش نام دارد. این کمپین‌ها یک هدف دارند و آن تبدیل است. البته باید بدانید که این نوع کمپین را می‌توان کمپین اینستاگرام موفقیت آمیز نامید. تنها لازم است مطمئن شوید که مخاطبان آماده هستند. یعنی اول باید یکی از روش‌های بالا را اجرا و سپس این ضربه نهایی را بر پیکر کاربران وارد کنید.

می‌توانید در این روش به کاربر اجازه دهید مستقیماً از خود اینستاگرام خریداری کند یا می‌توانید مجموعه سفارشی را انتخاب کنید و به ورودی‌های جدید هدیه دهید یا از تخفیفات فصلی استفاده کنید. بر روی محصولاتتان تگ قیمت بزنید. کاربران باید بتوانند آن را با ضربات به سبد خرید خود اضافه کنید. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا کاربران را تشویق کنید که محصولات شما را خریداری کنند. مزایایی پیشنهاد دهید و منتظر خرید باشید.

استفاده از بازی های ویروسی در اینستاگرام

استفاده از بازی‌های ویروسی در اینستاگرام

چرا باید با کمپین خود را خسته کنیم؟

حتماً شما هم فکر می‌کنید استفاده از این کمپین‌ها چه مزایایی دارد؟ این شما و این مزایای کمپین اینستاگرام:

  • سریع‌تر به اهداف خود برسید‌ و با کمک این کمپین در زمانی خاص و مشخص مخاطبان را تشویق کنید تا از شما خریداری کنند.
  • افزایش فروش یا بالابردن ثبت‌نام توسط کاربرانی که فقط نیازمند آگاهی بیشتر نیستند، بلکه تمایل دارند از خدمات برندتان نفعی ببرند.
  • با کمک این کمپین‌ها تلاشی که برای محتوای عادی می‌کنید هم زودتر به ثمر‌ می‌نشیند و آن‌ها هم سریع‌تر دیده می‌شوند.
  • بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. نیازی نیست تبلیغات بسیار پرهزینه‌ای کنید تا دیده شوید. با این روش راحت‌تر به سرنخ‌ها دست پیدا می‌کنید‌ و مخاطبان را با هزینه کمتر، بیشتر به دست می‌آورید.

کلام پایانی

بسیاری از کسب‌وکارها در اینستاگرام صفحه‌ای دارند و تلاش می‌کنند به هر طریقی که می‌توانند مخاطبان خود را افزایش دهند؛ اما این روش‌ها گاهی زمان‌بر هستند و گاه اصلاً نتیجه‌ای که می‌خواهید را برایتان به همراه ندارند. می‌توانید از کمپین اینستاگرام استفاده کنید. به‌صورت ارگانیک یا پولی مخاطبان را در یک محدوده زمانی مشخص به انجام‌دادن کاری خاص تشویق کنید. با این روش سعی کنید سرعت فروش خود را بالاتر ببرید. حتی از این شیوه بسیار مقرون‌به‌صرفه می‌توانید کمک بگیرید و سایر محتواهای معمولی خود را نیز بی‌بهره نگذارید.

درهرحال بهتر است قبل از هر کار هدف خود را مشخص کنید و سپس بسته به هدفی که دارید بهترین نوع کمپین را برگزینید. البته شرایط موجود در ایران و برخی موارد را نیز باید در نظر بگیرید. اگر خودتان نتوانستید از پس کمپین اینستاگرام برآیید، می‌توانید از مدیر شبکه‌های اجتماعی یا شرکت‌هایی کمک بگیرید که در این زمینه تبحر کافی دارند.

این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟
0

دیدگاه شما