راهکارهای تضمینی برای بالابردن رتبه سایت
5 (1)

راهکارهای تضمینی برای بالابردن رتبه سایت

امروزه کاربران اینترنت از دو طریق به صفحه دلخواه خود در فضای مجازی می‌رسند. راه اول این است که فرد دقیقاً آدرس اینترنتی موردنظر خود را تایپ کند و روش دوم با جست‌وجوی نیاز یا کلمه‌ای مرتبط با خواسته خود است. این به آن معناست که برای مثال اگر شما به دنبال یک فروشگاه اینترنتی خاص می‌گردید آدرس آن را وارد کرده اما فقط می‌خواهید که خرید داشته باشید تنها نام کالا یا عبارت را سرچ می‌کنید. در چنین حالتی همه کسب‌وکارها برای بالابردن رتبه سایت تلاش می‌کنند.

ارتقا رتبه وب سایت با راهکارهای تضمینی

ارتقا رتبه وب‌سایت با راهکارهای تضمینی

این تلاش به‌خاطر آن است که درصد بسیار بالایی از نرخ کلیک‌ها و ورود به سایت تنها مختص سه سایت اول و در حالت بهتر، مختص به نتایج صفحه اول گوگل است. حال که شما بااهمیت و ضرورت بالا بودن رتبه در صفحه نتایج گوگل شده‌اید با ما همراه باشید تا علاوه بر معرفی علم سئو، به شما راهکارهایی را توصیه کنیم که بتوانید به بهترین جایگاه‌ها در صفحه جست‌وجوی مربوط به خود برسید. البته به جز یادگرفتن این موارد یک راه دیگر هم وجود دارد و آن سفارش سئوی سایت است تا متخصصان مستقیماً برایتان انجام دهند.

آشنایی با سئو و علت اهمیت آن

علم سئو سال‌هاست که به وجود آمده اما به دلیل رشد کسب‌وکارهای اینترنت و نیاز برای بهبود رتبه چند وقتی است که به‌صورت ویژه‌ای موردتوجه واقع شده است. سئو به‌صورت مستقیم روی بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو کار می‌کند. یعنی با انجام یک سری راه‌حل‌ها و ترفندها شما می‌توانید محتوا و هدف سایتتان را برای گوگل واضح کنید تا بتواند سریع‌تر مخاطب را به صفحاتتان وصل کند. نتیجه یک سئوی درست و اصولی بالابردن رتبه سایت به کمک ربات‌های هوش مصنوعی گوگل است.

سه نوع اصلی سئو در دنیا وجود دارد و سئوکاران هر دسته تلاش می‌کنند تا به روش خاص خودشان برای سایت موردنظر رتبه بگیرند. بدترین نوع سئو که ریسک بالایی هم داشته و باعث می‌شود که بعد از مدتی تمام اطلاعات سایت بلاک شود، سئو کلاه‌سیاه نام دارد.

در این روش فرد سئوکار به‌جای طی‌کردن راه قانونی از شگردهای غیرمجاز برای ارتقا رتبه سایت بهره می‌گیرد. این روش بازدهی بسیار سریعی داشته اما کاذب است چراکه نه روی محتوا کار می‌کند که مخاطب به سایت جذب شود و نه تکنیک خاصی برای بهبود الگوریتم انجام می‌دهد.

نتیجه چنین کاری گوگل پنالتی یا از دسترس خارج‌شدن سایت خواهد بود. اما می‌رسیم به سئو کلاه خاکستری که در آن متخصص سئو گاهی از راه‌های قانونی به دنبال کسب رتبه است و گاهی هم به سراغ روش‌های غیرقانونی می‌رود. معمولاً کسانی که سئو کلاه خاکستری انجام می‌دهند نمی‌توانند نتیجه دلخواهی بگیرند چون یک شیوه ثابت را دنبال نمی‌کنند. در آخر نیز باید به سئو کلاه سفید اشاره کنیم که برای بالابردن رتبه سایت از همه لحاظ کیفیت را بهبود می‌دهد تا هم گوگل و هم مخاطب از آن صفحه راضی باشند.

یادگیری ترفندهای سئو کلاه سفید

یادگیری ترفندهای سئو کلاه سفید

بهترین تکنیک‌ها برای سئو کلاه سفید

حال که شما با مقوله سئو و روش‌های مختلف آن آشنا شدید حتماً تصمیم گرفته‌اید که برای بهبود وضعیت وب‌سایتتان در اینترنت و صفحه نتایج سرچ راهکارهایی بیاموزید. ما در ادامه مطلب برای شما تعدادی از بهترین راه‌حل‌ها و ترفندهای مجاز که کمک می‌کند تا رتبه خوبی دریافت کنید را شرح خواهیم داد.

روی محتوایتان انرژی و وقت زیادی صرف کنید.

دنیای امروز دنیای محتوا است و بسیاری از فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ به این نتیجه رسیده‌اند که تکنیک و استراتژی سئو بدون محتوا هیچ کاربردی نخواهد داشت.

اگر به فکر بالابردن رتبه سایت در گوگل هستید حتماً به سراغ محتوای دست‌اول و یونیک بروید و به‌هیچ‌وجه چیزی را کپی نکنید. اگر محتوای متنی شما که در صفحات بارگذاری می‌کنید کپی باشد، به‌سرعت تشخیص‌داده‌شده و بعد از مدتی بلاک می‌شوید. این موضوع برای محتواهای صوتی و ویدئویی و حتی تصویری نیز صدق می‌کند.

ازآنجایی‌که هوش مصنوعی گوگل روزبه‌روز در حال قوی‌تر شدن است، می‌تواند به‌سرعت همه محتواهای دارای حق کپی‌رایت را تشخیص داده و از دسترس خارج کند. پیشنهاد می‌کنیم که برای تولید محتوا به دنبال موضوع ترند در حوزه کاری خود بگردید و بعد از بررسی چند منبع معتبر، یک محتوای منحصربه‌فرد تولید کنید. همچنین توجه به مخاطب و علایق و نیازهایش هم می‌تواند روی بالابردن رتبه سایت از طریق سئو محتوایی کمک کند.

بهبود محتوای سایت برای سئو

بهبود محتوای سایت برای سئو

با همکارانتان ارتباط برقرار کنید و بک‌لینک بگیرید.

پیش از آنکه به بیان این راهکار و مزایایش بپردازیم اول باید بک‌لینک را تعریف کنیم. بک‌لینک یعنی این که یک وب‌سایت دیگر در صفحات و مقاله‌های خود به سایت شما اشاره کرده و آدرس اینترنتی صفحاتتان را درج کند. در این حالت شما بک‌لینک گرفته‌اید. از مزایای بک‌لینک گرفتن و تأثیر آن در بهبود سئو و رتبه سایت می‌توان به مشخص‌شدن ماهیت کسب‌وکارتان برای گوگل اشاره کرد. هرچه تعداد سایت‌های بیشتری به شما بک‌لینک بدهند شما در بالابردن سئو سایت موفق‌تر خواهید بود.

علت آن این است که با بررسی و جمع‌آوری اطلاعات وب‌سایت‌های دیگر، گوگل بهتر می‌تواند به ماهیت اصلی شما پی برده و خدماتتان را به مخاطب وصل کند. مورد دیگری که از مزایای بک‌لینک گرفتن به‌حساب می‌آید افزایش اعتبار سایت شماست. زمانی که مشخص شود یک یا چند سایت به شما بک لیک داده‌اند، اعتبار محتوایتان برای گوگل بیشتر شده و آن را یک محتوای ارزشمند در نظر می‌گیرد. به این صورت شما گام دیگری در جهت بالابردن رتبه سایت برخواهید داشت.

مورد نهایی که باید اشاره کنیم به برقراری ارتباط با همکارانتان مربوط می‌شود. اگر شما بتوانید ارتباط سازنده‌ای با افرادی که در حوزه کاری‌تان فعال هستند برقرار کنید می‌توانید امیدوار باشید که در کمپین‌های تبلیغاتی یا تعامل‌های تجاری با شما همکاری کنند. همچنین با ایجاد ارتباط قوی خیلی راحت‌تر می‌توانید بک‌لینک دریافت کنید.

بهبود وضعیت سایت و سئو

راهکارهای اساسی برای بهبود وضعیت سایت و سئو

عملیات تحقیق کلمه کلیدی را جدی بگیرید.

یکی از آیتم‌های بسیار تأثیرگذار روی سئوی محتوایی و حتی سئوی تکنیکال تشخیص درست کلمه کلیدی است. کلمه کلیدی همان عبارتی بوده که یک فرد در گوگل سرچ می‌کند و یک سری سایت برایش بالا آید. در چنین حالتی برد با آن کسی است که بهتر توانسته کلمه کلیدی را تشخیص دهد. درصورتی‌که شما در حال بالابردن رتبه سایت خود هستید حتماً مجموعه عملیات تحقیق کلمه کلیدی را جدی بگیرید. این کار می‌تواند شامل آنالیز سایت، استفاده از ابزارهای سئو و حتی جمع‌آوری اطلاعات مستقیم از مخاطب باشد.

سرعت سایت خود را بهبود ببخشید.

سرعت سایت یکی از بزرگ‌ترین عوامل مؤثر در سئو به شمار می‌رود و می‌تواند هم از جانب گوگل و هم از جانب مخاطبی که وارد سایت می‌شود مورد ارزیابی قرار بگیرد. اگر سرعت سایت چندان رضایت‌بخش نباشد ربات‌های گوگل به آن رتبه کمتری می‌دهند و تلاش‌های شما برای بهبود سئو بی‌اثر می‌شود.

درصورتی‌که شما می‌خواهید سئو تضمینی داشته باشید حتماً روی حجم عکس‌ها و نوع قلمی که با آن محتوا را درج می‌کنید کار کنید. تا از سرعت بارگذاری صفحه نکاهند.

مسئله دیگری که در زمینه سرعت صفحه مطرح می‌شود میزان صبر و حوصله مخاطب است. یکی از ملاک‌های گوگل برای تشخیص سایت مفید از بی‌ارزش مدت زمانی است که مخاطب در صفحه‌ای که باز کرده می‌ماند! یعنی اگر مخاطب چند دقیقه در آن صفحه بماند این‌طور برداشت می‌شود که محتوای صفحه مفید بوده و توانسته به او پاسخ بدهد. حال فکر کنید که مخاطب با یک صفحه بارگذاری نشده روبه‌رو شود! حتی اگر بهترین محتوای دنیا هم در آن صفحه باشد به دلیل کند بودن صفحه آن را خواهد بست.

تلاش برای بهبود رتبه سایت

تلاش برای بهبود رتبه سایت

با بسته‌شدن صفحه در عرض چند ثانیه گوگل درمی‌یابد که مخاطب از آن سایت ناراضی بوده است. در پی این اتفاق امتیاز سایت کاهش پیدا کرده و همه تلاش‌ها برای بالابردن رتبه سایت به هدر خواهد رفت. در نهایت باید اشاره کنیم که سرعت سایت می‌تواند به‌عنوان یک آیتم رقابتی هم برای شما به کار رود. اگر سایتتان از سایت رقیب سریع‌تر باشد قطعاً سئو سایتتان بهبود خواهد یافت.

سایتتان را برای موبایل بهینه کنید.

یکی دیگر از ملاک‌های تعیین کیفیت سئو ریسپانسیو بودن سایت است. این به آن معناست که اگر سایت را علاوه بر دسکتاپ، روی تبلت یا موبایل هم باز کنیم باز با یک ساختار منسجم و منظم روبه‌رو شویم. این قابلیت طبق یکی از جدیدترین الگوریتم‌های گوگل که به بهینه بودن سایت برای موبایل ارزش خاصی می‌دهد موردتوجه قرار گرفت. تا مدت‌ها بسیاری از سایت‌ها تنها برای صفحه کامپیوتر و لپ‌تاپ ساختار زیبایی داشتند. اگر با موبایل آن را باز می‌کردید به دلیل تغییر ابعاد صفحه، همه چیز به هم می‌ریخت.

حالا که ما در عصر ارتباطات هستیم و همه چیز اول به‌وسیله تلفن‌های همراه ارسال و دریافت می‌شود باید به بهینه‌کردن ساختار و قالب سایت برای موبایل ارزش بیشتری بدهید. اگر بتوانید یک منو و صفحه اصلی مخاطب‌پسند طراحی کنید که با هر نوع صفحه‌ای سازگار باشد آنگاه در مسیر بالابردن رتبه سایت کاملاً موفق خواهید بود.

ریسپانسیو سایت برای بهبود سئو

برای بهبود سئو سایت را ریسپانسیو کنید.

کلام آخر

ما در این مقاله برای شما مسائل بسیار مهمی را بیان کردیم که دانستن آنها به بیشتر شدن مخاطبان سایتتان و در نتیجه رونق کسب‌وکارتان کمک می‌کند. در ابتدا دانستیم که وب‌سایت‌ها برای پیشرفت باید در صفحه اول نتایج گوگل ظاهر شوند و این مسئله جز با کمک سئو میسر نخواهد بود. در بخش بعد انواع سئو را برای شما معرفی کرده و دانستم که بهترین روش آن سئو کلاه سفید است. نهایتا نیز بهترین ترفندها و راهکارهای حوزه سئو کلاه سفید جهت بالابردن رتبه سایت برای شما به‌تفصیل شرح داده شد.

این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟
5

دیدگاه شما