چطور یک تصمیم اشتباه می تواند باعث افزایش چشمگیر هزینه سئو سایت فروشگاهی شود!
0 (0)

چطور یک تصمیم اشتباه می تواند باعث افزایش چشمگیر هزینه سئو سایت فروشگاهی شود!

امروزه اغلب فروشگاه‌های کوچک و بزرگ در پی راه‌اندازی سایت‌های فروش هستند تا از حداکثر پتانسیل اینترنت برای جذب مخاطب استفاده کنند و میزان فروش خود را ارتقا دهند. اگرچه راه‌اندازی وب‌سایت فروش به نظر کار ساده‌ای می‌آید؛ اما پیچیدگی‌های خاص خود را نیز دارد. در این راستا باید براساس الگوریتم شناخته شده گوگل تحت عنوان سئو حرکت کنید تا دیده شوید. اگر سئو سایت فروشگاهی خود را درست انجام ندهید، فرصت جذب مخاطب و ارتقای کسب و کار خود را از دست می‌دهید و حتی ممکن است کسب و کارتان در معر خطر بیفتد.

در واقع باید بدانید که سئو فروشگاه اینترنتی نیاز به تلاش مستمر دارد و به طور پیوسته باید همه جنبه‌های آن را مورد بررسی قرار دهید. به عبارت ساده‌تر، این کار اصلاً کار ساده‌ای نیست و اگر کمی اشتباه کنید، همه چیز بر باد خواهد رفت. البته نحوه راه‌اندازی یک سایت فروشگاهی که به کسب‌وکار شما رونق بدهد، خود نیازمند مقاله‌ای جداگانه است، اما آنچه اینجا می‌خوانید، اشتباهاتی است که شما را به ورطه نابودی خواهد کشاند.

عنوان برنده

کدام عنوان برنده است؟

اگر عناوین را نادیده بگیرید …

زمانی که قرار است بهینه ‌سازی فروشگاه انجام دهید، لازم تا هر محصول را در یک صفحه بگنجانید، اما مهم‌تر از آن این است که عنوانی برای صفحه نیز در نظر بگیرید. اگر نتوانید عنوان صفحه را بر اساس قوانین سئو بهینه کنید، در واقع یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات را انجام داده‌اید. اولین قانون در مورد سئو سایت فروشگاهی به شما می‌گوید که باید برای هر صفحه یک عنوان منحصربه‌فرد داشته باشید. عدم توجه به این قانون، مساوی با شکست است.

اگر محصولی که قرار است در سایت خود قرار دهید، مشابه زیادی داشته باشد، پیدا کردن یک عنوان منحصربه‌فرد کمی دشوار خواهد بود. این سختی برای محصولات متنوع از یک برند نیز وجود دارد. بنابراین، پیدا کردن کلمه کلیدی برای محصول، با وجود تعدد محصولات مشابه اصلاً تاکتیک معقولی نیست.

اگر قرار است تا از یک برند، محصولات متنوعی را در سایت خود به نمایش درآورید، بد نیست از قالبی مانند برند – مدل – نوع محصول استفاده کنید. می‌توانید از نحوه جستجوی مخاطبان خود نیز استفاده کنید. حتی استفاده از عبارات طولانی برای عنوان نیز می‌توانند مخاطبان بیشتری را به سمت صفحه شما هدایت کنند.

طرح خلاقانه توضیحات محصول

توضیحات محصول را خلاقانه مطرح کنید

توضیحات محصولی که خلاقانه نیست

از دیگر فاکتورهای مهمی که اغلب در سئو سایت فروشگاهی نادیده گرفته می‌شود، توضیحات محصول است. نوشتن توضیحات محصول یا همان محصول نویسی از ضروریات سایت‌های فروشگاهی است. البته باید بدانید که هر توضیحاتی نیز نمی‌توانند برنده باشند. بسیاری از وب‌مسترها اگر از عنوان‌های مناسب استفاده کنند و اشتباه اول را مرتکب نشوند؛ اما از اشتباه دوم جان سالم به در نمی‌برند. اضافه ‌کردن محتوای تکراری یا کپی از سایت‌های دیگر همان اشتباه دومی است که درباره آن صحبت کردیم.

در واقع، بدون توضیحات محصول بهترین فرصت را برای سئوی سایت خود از دست داده‌اید. این به آن دلیل است که موتورهای جستجو فقط این امکان را دارند که محتوای متنی را بخوانند و بر اساس آن رتبه‌بندی کنند. پس سعی کنید از این ویژگی استفاده کنید و در سئو گامی به جلو بردارید.

البته قوانین الگوریتم گوگل به ‌سرعت متوجه می‌شود که شما محتوا را از جایی دیگر کپی کرده‌اید؛ به همین دلیل سایت شما را جریمه خواهد کرد. پس هرگز حتی به کپی‌کردن توضیحات محصول هم فکر نکنید. به عبارت ساده، زمانی که محتوای شما کپی‌برداری باشد، موتورهای جستجو کمتر به سایت شما می‌خزند و همین می‌تواند به ضرر شما تمام شود.

نادیده‌ گرفتن شرایط جستجو، اشتباه بعدی شما است

لازمه سئو محصولات این است که حتی صفحه محصولات خود را نیز بر اساس سئو بهینه کنید. اغلب وب‌مسترها سایر صفحات سایت را بهینه می‌کنند، اما زمانی که پای صفحه محصول به میان می‌آید، دیگر به آن توجه نمی‌کنند. اشتباه از آنجا شروع می‌شود که آن‌ها اهمیت این صفحات را نمی‌شناسند. فراموش نکنید، بسیاری از مواقع مخاطبان بر اثر گشتن به دنبال محصولی خاص به سایت شما هدایت می‌شوند. پس سعی کنید همه ضوابط و شرایط را در نظر بگیرید.

برای اینکه این صفحات را نیز سئو کنید، می‌توانید از یکی از این ترفندها یا ترکیبی از آن‌ها استفاده کنید. می‌توانید توضیحات محصول خود را منحصربه‌فرد، کاربرمحور و مهم‌تر از همه، بهینه کنید. نام محصول، شماره مدل، برند یا هر ویژگی دیگری را که در مورد محصول می‌دانید، در عنوان یا زیر عنوان استفاده کنید. تصاویری که در سایت خود قرار می‌دهید، نیز جزء محتوا محسوب می‌شوند، پس آن‌ها را نیز بی‌کیفیت رها نکنید. تنها به کلمات کلیدی فکر نکنید. همه جنبه‌های یک محتوای خوب را برای محصولات در نظر بگیرید.

بهینه سازی راه های پرداخت

راه‌های پرداخت خود را بهینه کنید

وقتی به نظرات اهمیت ندهید، اعتبارتان از دست می‌رود!

یکی دیگر از راه‌ها برای افزایش سئو فروشگاه آنلاین این است که قسمتی را در سایت قرار دهید تا کاربران بتوانند در مورد محصول نظرات خود را اعلام کنند. شاید جالب باشد بدانید که 70 درصد کاربران ابتدا به نظر سایر کاربران در مورد محصول مورد نظر نگاه می‌کنند و بر اساس آن تصمیم می‌گیرند. البته این بخش نه ‌تنها کاربران دیگر را برای انتخاب سایت و محصول شما کمک می‌کند، بلکه یک فایده دیگر نیز دارد.

همان ‌طور که می‌دانید، محصول نویسی یکی از کارهای بسیار دشوار است. زمانی که به کاربران اجازه می‌دهید تا زیر محصول شما نظرات خود را بنویسند، در واقع در حال افزودن به محتوای منحصربه‌فرد صفحه خود هستید. به همین سادگی می‌توانید با صرف هیچ هزینه‌ای سئوی سایت خود را افزایش دهید.

منتظر نگه نداشتن کاربران

کاربران را منتظر نگه ندارید

زمان انتظار طولانی اشتباه مهلک بعدی است

اگر از یک وب‌مستر مجرب برای سئو سایت فروشگاهی خود کمک بگیرید، باید انتظار داشته باشید که سرعت بارگذاری سایت شما نیز بهینه شود. کاربران این روزها زمان زیادی را صرف نمی‌کنند تا صفحه شما بارگذاری شود. در واقع، اگر زمان بارگذاری سایتتان از 3 ثانیه بیشتر شود، آن‌ها به‌ سرعت شما را ترک خواهند کرد. همین امر باعث می‌شود تا سرعت بارگذاری برای گوگل نیز از اولویت بالایی برخوردار باشد.

زمان پرداخت طولانی مؤثر بر سئو سایت فروشگاهی

زمان پرداخت طولانی مشتریان شما را پشیمان می‌کند

زمان پرداخت طولانی مشتریان شما را پشیمان می‌کند

اگر تا به اینجا موفق شده‌اید که نظر مشتریان را جلب کنید، نباید در تیر آخر اشتباه کنید. بسیاری از وب‌مسترهایی که انتخاب می‌کنید، به‌خوبی نمی‌دانند که سئو سایت ووکامرس چقدر می‌تواند برای شما و سایتی که دارید، حائز اهمیت باشد. همان کاربرانی که بارگذاری طولانی صفحه را تحمل نمی‌کنند، همچنان فرصتی برای فرایند پرداخت طولانی و گیج‌کننده ندارند. نیازی نیست اطلاعات غیر ضروری بپرسید و آن‌ها را مشکوک کنید. اگر کمی دیر بجنبید؛ آن‌ها در مرحله آخر از خرید پشیمان می‌شوند.

از طرف دیگر، با اضافه‌ کردن افزونه ووکامرس به وردپرس خود این امکان را ایجاد می‌کنید که همه چیز در یک جا انجام شود. مشتریان اغلب رفتن از یک صفحه به صفحه دیگر را دوست ندارند و احساس می‌کنند، ممکن است در این میان مورد سوء استفاده قرار بگیرند. پس فرصت را از دست ندهید. در یک ‌لحظه و یک جا اجازه دهید پرداخت کنند و تمام!

مشتریان را ناراضی رها نکنید

اگر قرار است سئو سایت فروشگاهی شما با موفقیت انجام شود، فراموش نکنید که غیر از نظر گوگل، نظر کاربران نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این تجربه کاربر است که بخش اعظم الگوریتم گوگل را شکل می‌دهد. اگر کاربران از بودن در سایت شما لذت ببرند، گوگل نیز از شما راضی خواهد بود، اما اگر قرار است سایت خود را کاربرپسند کنید چه باید کرد؟

حیطه‎‌های تمرکز بر نظر کاربران بسیار متعدد است، اما قبل از هر چیز باید سعی کنید، سایتی که راه‌اندازی می‌کنید، به ‌سادگی برای همه نوع کاربری قابل‌ دسترسی و استفاده باشد. از طرف دیگر، حتماً باید نسخه موبایل و نسخه رایانه را همزمان داشته باشید تا همه کاربران با شما بتوانند ارتباط برقرار کنند. مواردی که در قبل بیان شد، بیشتر باعث می‌شوند تا کاربران تجربه لذت‌بخشی از بودن در سایت شما داشته باشند.

انتخاب تیم غلط برای سئو سایت فروشگاهی

اشتباه اصلی شما، انتخاب تیم غلط است!

تصمیمات اشتباه را دور بیندازید

درست است که هرکدام از این اشتباهات می‌توانند یک ضربه مهلک به سئو فروشگاهی شما وارد کنند، اما اشتباه بزرگ‌تر از همه کمک ‌گرفتن از تیمی است که تجربه و مهارت کافی در زمینه سئو سایت فروشگاهی ندارند. زمانی که از یک تیم غیرحرفه‌ای کمک بگیرید، در واقع وقت و هزینه خود را هدر داده‌اید و در مقابل چیزی به دست نیاورده‌اید.

همه اشتباهاتی که خواندید، می‌تواند از سمت وب‌مستر شما انجام شود، اما تصمیم اشتباهی که شما و سایتتان را به کام مرگ می‌کشاند، چیزی جز انتخاب یک تیم نادرست نیست. فریب تبلیغات را نخورید. سعی کنید درست چشمان خود را باز کنید و زحمت چند ساله خود را با یک انتخاب نادرست هدر ندهید.

کلام پایانی

سئو سایت فروشگاهی یکی از راه‌های بسیار منحصربه‌فرد و سریعی است که به شما کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر بتوانید فروش محصولات خود را بالا ببرید. فراموش نکنید که این روزها همه تلاش می‌کنند تا خریدهای آنلاین خود را افزایش دهند و این به نفع سایت‌های فروشگاهی خواهد بود.

انتخاب با شما است. می‌توانید اشتباهات رایج را تکرار کنید و از قافله بازاریابی مدرن عقب بمانید. می‌توانید از یک تیم کاربلد استفاده کنید و هرچه سریع‌تر خود را به مشتریان خود معرفی کنید. اگر تیم درستی را انتخاب نکنید، هزینه هرچند اندکی را هم که متحمل شده باشید، شما را به قعر سایت‌های گوگل خواهد کشاند. با این کار مدت‌ها طول خواهد کشید تا دوباره جایگاه خود را پیدا کنید.

این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟
0

دیدگاه شما