به‌کارگیری کدام استراتژی برای سئو سایت خدماتی بهتر است؟
0 (0)

به‌کارگیری کدام استراتژی برای سئو سایت خدماتی بهتر است؟

امروزه شما کمتر وب‌سایتی را می‌توانید پیدا کنید که به سئو نیاز نداشته باشد. سایت‌ها باتوجه‌به هدف و رویکردی که دارند بهتر است استراتژی‌های مختص به خودشان را بچینند. ما در این مقاله می‌خواهیم برای شما استراتژی‌ها و الگوریتم‌های مختلف و در کل هر چیزی که سئو سایت خدماتی نیاز دارد را با هم بررسی کنیم. خیلی از آیتم‌های موجود در این استراتژی‌ها ممکن است برای سایر وب‌سایت‌ها هم کارایی داشته باشد که امر طبیعی است. درصورتی‌که شما نیز یک سایت خدماتی دارید با ما همراه باشید.

عملیات سئو برای سایت های خدماتی

عملیات سئو برای سایت‌های خدماتی

سئو برای سایت‌های خدماتی و استراتژی‌های آن

سایت‌های خدماتی ماهیت بسیار خاصی دارند که آنها را از تمام دسته‌بندی‌های سایت‌ها و کاربردشان جدا می‌کند. این نوع از وب‌سایت‌ها مانند سایت‌های خبری نیاز به دیدن شدن و درج مطلب به‌صورت مداوم دارند پس باید قسمتی از سئو سایت خبری را برای این مدل از وب‌سایت‌ها نیز اجرا کرد. از طرف دیگر سایت‌های خدماتی نیز با اهداف مالی ساخته شده‌اند. پس جذب مشتری برای دریافت خدمات و تحریک کردن او برای ثبت سفارش و انجام تراکنش مالی نیز در دستور کار سئو قرار خواهد گرفت.

در زمان سئو سایت خدماتی باید به نکات متنوعی توجه داشته باشید. خدمات شما باید مرتباً به‌روزرسانی شود، از رقبایتان باید خبر داشته باشید، روی رتبه سایتتان حساس باشید و مقاله‌های خوبی نیز منتشر کنید. همه این کارها در سه دسته اصلی از استراتژی‌ها قرار می‌گیرند. اولین حالت سئو کلاه سفید است. در این شیوه یک نفر متخصص حرفه‌ای سئو که به قوانین آشنا بوده و روی رشد قانونمند تمرکز دارد برای شما استراتژی سئو سایت اختصاصی طبق الگوریتم‌های درست گوگل طراحی می‌کند.

حالت دیگر استراتژی سئو کلاه‌سیاه است. این نوع از سئو کاملاً کلاهبرداری بوده و در آن یک استراتژیست می‌خواهد که بدون رعایت قوانین و با فعالیت‌های غیرطبیعی به شما رتبه بدهد. معمولاً این دسته از استراتژی‌ها برای مدت‌زمان کوتاهی جواب می‌دهند اما گوگل بسیار سریع متوجه اعمال آنها می‌شود. در سئو وب‌سایت خدماتی به‌صورت کلاه‌سیاه بعد از لورفتن مسائل سایتتان به‌شدت ضربه می‌خورد. آخرین استراتژی نیز سئو کلاه خاکستری است که گاهی اوقات موارد قانونی و گاهی موارد غیرقانونی را دخیل می‌کند.

استراتژی های مختلف برای سئو

استراتژی‌های مختلف برای سئو

بهترین استراتژی کدام است؟

حال که با کلیات استراتژی آشنا شدیم بهتر است تعیین کنیم که کدام استراتژی برای یک سایت خدماتی گزینه بهتری محسوب می‌شود. ازآنجایی‌که شما برای کسب‌وکار خود حوزه خدمات را انتخاب کرده‌اید حتماً می‌دانید که سئو سایت شرکتی چقدر روی حیات آن شرکت و کسب‌وکار تأثیر می‌گذارد. برای آنکه تهدیدی متوجه شما و کارتان نباشد پیشنهاد می‌کنیم که حتماً از استراتژی کلاه سفید استفاده کنید. درصورتی‌که تصمیم خود برای این کار را قطعی کرده‌اید با ما همراه باشید تا بهترین راهکارها را برایتان بازگو کنیم.

  • مواردی که در سئوی سایت خدماتی باید انجام دهید.

  • در این بخش می‌خواهیم بهترین راهکارها برای آنکه سئو سایت خدماتی شما با بهترین نتیجه همراه باشد را نام ببریم. هرکدام از این موارد بسیار گسترده است و درصورتی‌که شما درمورد آن اطلاعات کامل ندارید باید با متخصص سئو در ارتباط باشید.
  • تقویم محتوا برای کارتان بسازید.

  • بهترین و قدرتمندترین نوع سئو برای سایت‌های خدماتی است که از محتوا کمک بگیرید تا سایتتان بهتر و بیشتر رشد کند. در اولین قدم شما باید استراتژی محتوا تدوین کنید و طبق آن با موضوعات مرتبط با موضوع کسب‌وکارتان محتوا بسازید. این محتواها می‌تواند به‌صورت ویدئو، متن یا حتی پادکست و فایل صوتی باشد. اگر مخاطب تشخیص دهد که شما برای او دغدغه‌مند هستید و می‌خواهید حتماً به سؤالاتش پاسخ دهید مدت‌زمان زیادی توی سایت می‌ماند و سئوی شما پیشرفت می‌کند.
  • محتوای خود را طبق استانداردهای سئو آپلود کنید.

  • گام بعدی در سئو سایت خدماتی این است که محتوا را به بهترین شیوه منتشر کرده و آن را به مخاطبان برسانیم برای آنکه یک محتوا به بهترین شکل به دست مخاطب درست که همان مخاطب هدف است برسد باید اصول سئو را رعایت کنید. اگر می‌خواهید یک ویدئو منتشر کنید، روی سایز، کیفیت، و کپشن آن دقت زیادی داشته باشید. همچنین با درنظرگرفتن یک عنوان جالب می‌توانید نرخ بازدیدها از ویدئو را افزایش دهید. برای آنکه بتوانید روی محتوا هم سرمایه‌گذاری کنید به سراغ سئو مقالات بروید.
  • در سئوی مقالات شما یک کلمه کلیدی برای هر صفحه از سایت خود تعریف می‌کنید و با آن کلمه یک مقاله حرفه‌ای می‌نویسید که برای مخاطب جذاب باشد. از همین رو با درگیرکردن مخاطب به‌وسیله مقاله، امتیاز بالاتری خواهید گرفت. در مورد محتوای صوتی نیز باید بگوییم که حتماً به‌عنوان و کپشن دقت فراوانی داشته باشید.

انجام کارهای مختلف برای سئو کردن سایت خدماتی

کارهای مختلفی که برای سئو کردن سایت خدماتی باید انجام دهید

رابط کاربری خود را اصلاح کنید.

در زمان سئو سایت خدماتی حتماً دقت داشته باشید که ظاهر سایتتان زیبا و کاربرپسند باشد. همچنین اگر سایت را بتوانید یا کمک روان‌شناسی رنگ‌ها طراحی کنید بسیار موفق خواهید شد. معمولاً برای سایت‌های خدمات وکالت، از رنگ‌هایی با تناژ بالا و تیره استفاده می‌شود تا به مخاطب حس قدرت القا کند. سایت‌هایی که خدمات در زمینه‌های انسانی ارائه می‌دهند نیز از رنگ‌های ملایم باید بهره ببرند. ترکیب رنگ‌های آبی و سبز نیز در انتقال حس آرامش و امنیت بسیار مؤثر هستند.

تبلیغات را جدی بگیرید.

شما علاوه بر بررسی سئوی وب‌سایت خدماتی باید به تبلیغات نیز توجه داشته باشید. جالب است بدانید یک سری تبلیغات مانند رپرتاژ نویسی قسمتی از سئو است و به افزایش بازدید سایتتان بسیار کمک می‌کند. در این راستا پیشنهاد می‌کنیم که خدماتی که مجموعه شما ارائه می‌دهد را به یک نویسنده توانمند معرفی کنید و از او بخواهید که برایتان یک متن تبلیغاتی بنویسد. با این کار علاوه بر جلب نظر مخاطب، ورودی‌ها و درآمدتان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

مهمترین اقدامات در سئو سایت های خدماتی

مهم‌ترین اقدامات در سئو سایت‌های خدماتی

کلام آخر

ما در این مقاله برای شما درباره سئو سایت خدماتی و هرآنچه که برای این کار نیاز دارید صحبت کردیم. در ابتدا دانستیم که یک سری استراتژی‌های متنوع وجود دارد. از میان این استراتژی‌ها، سئو کلاه سفید که همان سئوی قانونمند است را برای سایت‌های خدماتی انتخاب کردیم و تصمیم گرفتیم مهم‌ترین اقدامات این کار را معرفی کنیم. اگر شما بتوانید روی محتوا سرمایه‌گذاری کنید و از طرفی رابط کاربری جذابی داشته باشید تا حدود زیادی موفق خواهید شد. بهتر است از پتانسیل تبلیغات و تأثیر آن روی افزایش مخاطبانتان نیز غافل نشوید.

این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟
0

دیدگاه شما