پیش‌نیازهای ضروری تولید محتوای انگلیسی جهت رقابت در مارکت جهانی چیست؟
0 (0)

پیش‌نیازهای ضروری تولید محتوای انگلیسی جهت رقابت در مارکت جهانی چیست؟

تولید و انتشار محتوا همواره با رعایت استانداردها و برخورداری از یک سری پیش‌نیازها همراه بوده است. کسانی که محتوا را به زبان مادر خود تولید می‌کنند به‌صورت خودکار یک سری پیش‌نیازها در این مسیر را دارند اما زمانی که بحث ساخت محتوا به زبان دیگری به میان می‌آید باید مواردی بیشتر از زبان مادری را در نظر گرفت. برای نمونه اگر شما به تولید محتوای انگلیسی علاقه دارید یا حتی می‌خواهید برای رقابت در بازارهای بین‌المللی خود را آماده کنید بهتر از این مقاله را تا انتها بخوانید تا با موارد لازم در این کار بیشتر آشنا شوید.

تولید و انتشار محتوا به زبان‌های بین‌المللی مزایای بسیار زیادی دارد. در کنار این مزایا، باید به دشوارتر بودن این کار در مقایسه با تولید محتوا به زبان مادری اشاره کرد. ما در این مقاله برای شما علاوه بر بررسی مزایا و نکات مثبت تولید محتوا به زبان انگلیسی یا سایر زبان‌ها، به موارد اساسی و لازم برای این کار نیز اشاره خواهیم کرد. از شما دعوت می‌کنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تولید و انتشار محتوا برای بازاریابی

تولید و انتشار محتوا برای بازاریابی

چرا تولید محتوای بین‌المللی مهم است؟

تولید محتوا یکی از اساسی‌ترین قسمت‌های دیجیتال مارکتینگ بوده و با کمک آن شما می‌توانید پیام‌های خود را به مخاطبان آنلاین برسانید. درصورتی‌که شما به زبان فارسی تولید محتوا کنید همه افراد فارسی‌زبان می‌توانند هدف شما از محتوا را دریابند. این هدف می‌تواند تجاری، آموزشی، سرگرمی و… باشد. حال تصور کنید که مشغول تولید محتوای انگلیسی هستید و همه انگلیسی‌زبانان دنیا می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند! ازآنجایی‌که انگلیسی یک زبان بین‌المللی است پس یعنی شما بی حدومرز خواهید شد.

همین پتانسیل بالای زبان انگلیسی سبب شده که افراد و کسب‌وکارها علاوه بر ساخت محتوا به زبان فارسی، روی بخش انگلیسی نیز سرمایه‌گذاری کنند. شما با ساخت محتوا به هر زبانی، می‌توانید یک یا چند ملت را به مخاطبان خود اضافه کنید. به بیان دیگر فرض کنید که شما یک سایت فروشگاهی دارید و می‌خواهید تولید محتوا عربی را در کنار فارسی انجام دهید. حال شما علاوه بر خریداران ایرانی، می‌توانید از تمام کشورهای عربی نیز مشتری جذب کرده و در آمد ارزی داشته باشید.

همچنین تولید محتوای بین‌المللی به زبان سایر کشورهای همسایه نیز فرصت‌های بی‌نظیری برای جذب مشتری، سرمایه‌گذار و یا حتی صادرات به وجود می‌آورد. اگر بخواهیم مثال دیگری برای شما بزنیم می‌توانیم به تولید محتوای ترکی برای همه ترک‌زبانان دنیا اشاره کنیم.

کشور ترکیه یکی از همسایگان ایران بوده که پتانسیل‌های زیادی برای صادرات دارد. شما می‌توانید با رعایت یک سری اصول که در ادامه گفته می‌شود و پیداکردن بازار هدف به درآمدهای سرشاری دست پیدا کنید. اگرچه رویکرد صحبت ما در این مقاله زبان انگلیسی است اما می‌توانید آن را برای سایر زبان‌ها نیز به کار ببندید.

ارتباط با مخاطب به صورت بین المللی

ارتباط با مخاطب به‌صورت بین‌المللی

پیش‌نیازهای ساخت محتوای انگلیسی

در این قسمت با مهم‌ترین مواردی که پیش از تولید و انتشار محتواهای انگلیسی لازم است داشته باشید اشاره خواهیم کرد. از شما دعوت می‌کنیم که به موارد گفته شده بسیار دقت داشته باشید.

  • تسلط به زبان انگلیسی

  • اولین و بدیهی‌ترین موردی که شما باید از آن برخوردار باشید این است که بتوانید به‌خوبی انگلیسی را بخوانید، بنویسید، صحبت کنید و آن را درک کنید. اگر شما می‌خواهید برای انگلیسی‌زبانان دنیا یک محتوای انگلیسی به‌صورت ویدئویی داشته باشید باید روی تلفظ، جمله‌بندی، قواعد و کلمات تسلط خوبی داشته باشید. همچنین بهتر است که به زبان بدن نیز مسلط باشید تا بتوانید همراه با انگلیسی صحبت‌کردن با مخاطب ارتباط برقرار کنید. در این مورد باز هم صحبت خواهیم کرد.
  • اما برگردیم به سراغ خود امر تولید محتوا! اگر دوست دارید که محتوای انگلیسی صوتی تولید کنید باز هم باید بتوانید به‌خوبی انگلیسی صحبت کنید و در خواندن از روی متون انگلیسی نیز تبحر داشته باشید. اگر قرار است خودتان این متن را بنویسید حتماً روی قواعد آن نیز باید کار کنید. در نهایت نیز می‌رسیم به تولید محتوای متنی و تأثیر شگرفی که روی مخاطبان انگلیسی‌زبان می‌گذارد. حتماً می‌دانید که ما در دنیا بینهایت تولیدکننده محتوای انگلیسی داریم اما این به معنای اشباع شدن بازار کار تولید محتوای انگلیسی نیست.
  • بلکه هدف ما از بیان این موضوع آن است که بدانید این‌همه تولیدکننده محتوا چندین میلیارد نفر مخاطب دارند. پس حتماً جایی برای حضور و فعالیت شما هم وجود دارد اما لازمه آن تسلط به این زبان است. اگر شما به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشید نمی‌توانید با مخاطب ارتباط برقرار کنید. در زمان تولید محتوا به انگلیسی، از اشتباه کردن نترسید اما هرچه سریع‌تر در صدد رفع آن و قوی تر شدن مهارت‌هایتان برآیید.

ساخت انواع محتواهای انگلیسی

ساخت انواع محتواهای انگلیسی

تسلط به موضوعی که می‌خواهید برای آن محتوا بسازید.

اگر تا کنون تجربه تولید محتوا به زبان مادری را داشته‌اید حتماً می‌دانید که برای نوشتن در مورد یک موضوع باید یک سری اطلاعات داشته باشیم یا حداقل با جست‌وجو و تحقیق آن مفهوم را برای خودمان روشن کنیم. اگر یک تولیدکننده محتوا به موضوع اشراف کافی نداشته باشد نمی‌تواند در ارسال پیام به مخاطب موفق عمل کند. در بهترین حالت ممکن است این پیام به‌صورت ناقص ارسال شود. طبق این قضیه پیشنهاد می‌کنیم که شما ابتدا در مورد یک موضوع انگلیسی که شاید هیچ‌وقت درمورد آن نشنیده‌اید تحقیق کنید.

اگر توانستید به موضوع تسلط نسبی پیدا کنید آنگاه می‌توانید کار تولید محتوای انگلیسی را آغاز کنید اما بهتر است بدانید که تسلط نسبی کافی نیست چون مخاطبان شما رنج وسیعی از افراد را در بر می‌گیرد. اگر می‌خواهید در کار خود موفق شوید و از همه ملت‌ها مخاطب جذب کنید بهتر است درمورد آن موضوع به همه ابهامات و سؤالات مخاطب پاسخ دهید. در این حالت اگر موتورهای جست‌وجو ببینند شما از همه آی‌پی‌ها و کشورها ورودی دارید و این ورودی‌ها از سایت یا صفحه شما راضی هستند رتبه بالاتری در صفحه نتایج می‌گیرید.

تسلط به سئو و بالابردن کیفیت در سطح جهانی

حال که شما قصد تولید محتوا به یک زبان بین‌المللی را دارید بهتر است سایتتان را نیز جهانی کرده و یک کیفیت عالی ارائه دهید. اگر تاکنون با مفهوم سئو آشنایی نداشتید باید بگوییم که به یک سری اقدامات درون سایت و بیرون آن گفته می‌شود که سبب بهترشدن رتبه شما در صفحه نتایج جست‌وجوی گوگل خواهد شد. هرچه یک سایت سئوی بهتری داشته باشد نرخ ورودی‌های آن نیز بالاتر خواهد رفت و به‌تبع مخاطبان بیشتر و فروش بالاتری نیز خواهید داشت.

سئو بین المللی برای محتواهای انگلیسی

سئو بین‌المللی برای محتواهای انگلیسی

یک سری اقدامات سئو برای تولید محتوای انگلیسی یا فارسی فرقی ندارد اما موارد دیگری مانند تعیین نوع دامنه و تعیین کلمات کلیدی باید دقیقاً منطبق بر اصول سئوی انگلیسی باشد. بهتر است در این مورد با یک متخصص سئو که تجربه کار به‌صورت بین‌المللی یا بینه سازی سایت انگلیسی را دارد مشورت کنید.

شناخت مخاطبان و بررسی خواسته‌های آنها

به فرایندی که در طی آن شما مخاطبان هدف خود را شناخته و طرز فکر و خواسته‌هایشان را کشف می‌کنید، فرایند شناخت پرسونای مخاطب می‌گویند. در این زمان که شما تصمیم گرفته‌اید با تولید محتوا انگلیسی به گروه وسیع‌تری از مخاطبان دسترسی داشته باشید این کار بسیار حساس‌تر نیز می‌شود. شما باید یک سری موارد مانند فرهنگ مخاطب بین‌المللی را بدانید. ممکن است به‌کاربردن یک سری عقاید یا بیان یک سری حرف‌ها در کشور شما کاملاً عادی و پسندیده باشد اما در فرهنگ دیگری که مردمش مخاطبتان هستند کاملاً ناپسند باشد.

بررسی خواسته های مخاطب از یک محتوا

بررسی خواسته‌های مخاطب از یک محتوا

بهتر است از بیان مطالبی که در سطح بین‌المللی ضد فرهنگ به‌حساب می‌آید پرهیز کنید. همچنین اگر بتوانید عبارت‌ها، جملات و مواردی که شما را مخاطب صمیمی تر می‌کند استفاده کنید بسیار موفق‌تر خواهید بود. شما می‌توانید از ترجمه مقاله یا دیدن فیلم‌های بین‌المللی سلیقه چنین مخاطبانی را بشناسید و خود را بیشتر در این مسیر قرار دهید. برای نمونه اگر شما از بررسی یک مقاله توانستید یک ماجرای بین‌المللی که مخاطبان از شنیدن آن لذت می‌برند را استخراج کرده و آن را درون مقاله یا پادکستتان ذکر کنید بسیار پیشرفت خواهید کرد.

بهتر است در زمان تولید محتوای انگلیسی، از تصاویر یا المان‌های بین‌المللی نیز بهره بگیرید. اگر محتوای شما به‌صورت متنی است در میان تیترها تصویرهای زیبا و باکیفیت با اسم‌های انگلیسی قرار دهید. اگر ویدئوی انگلیسی می‌سازید حتماً آن را با موسیقی‌های انگلیسی ترکیب کنید. مورد نهایی که کمک می‌کند تا با ذائقه مخاطب بین‌المللی بیشتر آشنا شوید نیز این است که رقبایتان را تحلیل و بررسی کنید تا از آنها جا نمانید. رعایت کردن یک سری اصول پایه‌ای کمک می‌کند که شما در سطح بین‌المللی بسیار عالی شناخته شوید.

جذب مخاطب بین المللی با محتوای انگلیسی

جذب مخاطب بین‌المللی با محتوای انگلیسی

کلام آخر

تولید محتوای انگلیسی یکی از بهترین راهکارها برای توسعه دادن کسب‌وکار در فضای مجازی است. ازآنجایی‌که انگلیسی یک زبان بین‌المللی است و همه افراد از شرق تا غرب به این زبان مسلط هستند پس می‌توانید امیدوار باشید که بدون مرز مخاطب جذب کنید. شما باید یک سری مواردی که در این مقاله به آنها پرداخته شد را در نظر بگیرید تا کارتان بسیار ساده‌تر انجام شود.

اول اینکه باید به زبان انگلیسی تسلط خوبی داشته باشید. مقصود ما این نیست که حتماً به دنبال مدرک آیلتس یا تافل باشید بلکه باید روان و بدون ایراد به تولید محتوا بپردازید. مورد مؤثر دیگر در تولید محتوای انگلیسی تسلط و آشنایی کافی با موضوع است. ازآنجایی‌که هزاران تولیدکننده محتوای بسیار باکیفیت رقیب شما هستند باید بتوانید سطح اطلاعات خود را به آنها نزدیک کنید. آشنایی با سئو در سطح بین‌المللی و شناخت پرسونای مخاطبان از دیگر موارد اصلی بود که در این مقاله به آنها پرداخته شد.

این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟
0

دیدگاه شما