زمان مناسب بک لینک سازی بر اساس نوع محتوا و رتبه آن در گوگل
0 (0)

زمان مناسب بک لینک سازی بر اساس نوع محتوا و رتبه آن در گوگل

کافی است فقط یک‌بار مقالات مربوط به طراحی سایت را مطالعه کرده باشید تا کلمه بک لینک به گوشتان خورده باشد. این اصطلاح که یکی از موارد بسیار مهم در بهینه‌سازی موتورهای جستجو است، اگرچه ظاهری ساده دارد، اما نکاتی ظریفی پشت آن است که به‌ عنوان یک طراح سایت باید با آن‌ها آشنا باشید.

بک لینک سازی به ‌اندازه‌ای مهم است که می‌تواند باعث سقوط یا صعود رتبه شما در گوگل و در نهایت، موفقیت یا شکست شما شود. لینک ورودی یا لینک‌های یک‌طرفه نام‌های دیگری هستند که با آن‌ها‌ نیز به این ترفند سئو اشاره می‌کنند. برای آگاهی از جزئیات بیشتر این موضوع تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بک لینک

از بک‌لینک چه می‌دانید؟

برای درس اول آماده باشید

بک لینک یکی از عوامل ارتباط شما با سایت‌های دیگر است و در واقع، مانند رأی مثبت برای اعتبار محتوای شما شناخته می‌شود. این ترفندها مانند شهودی هستند که به گوگل اعتراف می‌کنند، به ‌اندازه‌ای محتوای شما مفید و ارزشمند است که آن‌ها نتوانستند از آن در محتوای خود یاد نکنند. گوگل نیز بر اساس شهادت شهود در ارتقای رتبه شما تجدید نظر می‌کند. هر چه تعداد شاهدان بیشتر باشد، گوگل به شما جایگاه بالاتری می‌دهد. البته سایت‌های دیگری مانند بینگ یا یاهو نیز از گوگل سرمشق می‌گیرند.

لینک‌های یک طرفه از گذشته یکی از مفاهیم اصلی در الگوریتم گوگل بوده و هستند. الگوریتم اولیه که با نام پیج رنک آن‌ را می‌شناسیم، با کمک همین بک‌لینک‌ها به وجود آمده است. درست است که گوگل در طی زمان به طور مداوم الگوریتم خود را تغییر داده است، اما این از ارزش این پیوندها کم نمی‌کند و باعث می‌شود آن‌ها نیز روزبه‌روز بیشتر شکوفا شوند. بک لینک قوی به همراه محتوا و اصطلاحی تحت عنوان مغز رتبه، سه فاکتور اصلی برای گوگل محسوب می‌شوند.

البته همه این پیوندها به‌ صورت یکسان ایجاد نمی‌شوند، بلکه آن‌هایی که کیفیت بالاتری دارند، رتبه بالاتری در SERP به خود اختصاص می‌دهند. تنها یکی از همین لینک‌های باکیفیت معادل صد لینک بی‌کیفیت ارزش و اعتبار دارد.

ارتقای سایت با بک لینک

ارتقای سایت با بک‌لینک

درخت بک‌لینک پربارترین درخت باغ سئو است

حال که با بک لینک آشنا شده‌اید، اگر تمایل دارید از آن‌ استفاده کنید، باید بدانید که انواع گوناگونی از آن وجود دارند. شناخت انواع آن‌که بسته به نوع سایت شما می‌تواند متفاوت باشد، به شما کمک می‌کند مرتبط‌ترین BackLink با محتوا را استفاده کنید و در نتیجه بتوانید رتبه خود را ارتقا دهید.

بک‌لینک تحریریه

این نوع بک لینک اغلب در سرمقاله سایت دیگر قرار می‌گیرد و نشان می‌دهد که ‌محتوای شما دارای اطلاعات خاص است یا نماینده یک کسب‌وکار بوده که سرمقاله به آن استناد کرده است. محتوای همیشه سبز بهترین محتوایی است که شما را به این نوع لینک‌ها می‌رساند. تأثیر بک لینک تحریریه روی گوگل حرف اول بک‌لینک‌ها را می‌زند.

بک‌لینک تحریریه تأثیر شگرفی در سئو

بک‌لینک تحریریه تأثیر شگرفی در سئو دارد

بک‌لینک از پست مهمان

اغلب هر سایتی برای تقویت سئوی خود از یک پست مهمان استفاده می‌کند. در این پست‌ها اغلب گذاشتن بک لینک فالو به سرمقاله شما قابل ‌اجرا است. بهترین شیوه برای ارتقای رتبه گوگل این است که سایت با کیفیتی را در این زمینه پیدا کنید

بک‌لینک و نمایه تجاری

این بک‌لینک بیشتر در مورد کسب‌وکارها قابل ‌اجرا است. وقتی در حال گذاشتن رپورتاژ آگهی هستید یا در شبکه‌های اجتماعی، فهرست کسب‌وکار یا هر جای دیگری نام برند خود را ذکر می‌کنید، از این پیوندها می‌توانید سود ببرید. موتور جستجو با دیدن این پیوند تصور می‌کند که سایت شما از نظر زمانی قدمت زیادی دارد.

بک‌لینک وبینار

وبینارها اغلب می‌تواند اطلاعات مفیدی در اختیار سایت قرار دهد و آن‌ها را لینک کند. اغلب وب‌سایت‌ها از یک وبینار در سایت خود استفاده می‌کنند و با کمک استراتژی‌های ارتقای سایت سعی می‌کنند این لینک‌ها را به دست آورند. خرید بک لینک یکی از این استراتژی‌ها است. می‌توانید پولی بپردازید تا در این وبینار به شما لینک داده شود.

بک‌لینک ابزار رایگان

می‌توانید امتیاز ساده و رایگانی در اختیار برخی کاربران قرار دهید و از آن به‌ عنوان بک لینک رایگان استفاده کنید. این روش تأثیر طولانی‌مدتی دارد، مثلاً می‌توانید یک ابزار حرفه‌ای مثل یک ماشین‌حساب را برای مدتی رایگان در اختیار کاربران قرار دهید. این ابزار را در سایت‌هایی قرار دهید که ارتباط محتوایی با ابزار رایگان شما دارند.

بک‌لینک نشان

برخی مواقع شما به ‌عنوان قدردانی نشان یا هدایایی به شرکت‌های دیگر تقدیم می‌کنید. اگر آن‌ها با افتخار این نشان را در سایت خود قرار دادند، می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و از لینک ‌نشان استفاده کنید.

بک‌لینک کامنت

گاهی می‌توانید در برخی از سایت‌ها و زیر پست‌ها نظر بگذارید و در این قسمت، آدرس سایت خود را نیز ذکر کنید. البته گاهی اتفاق می‌افتد که لینک‌هایی برای سوءاستفاده نیز در این سایت‌ها قرار می‌گیرند. با این حال، باز هم امید خود را از دست ندهید و از این روش استفاده کنید.

تبادل لینک با سایت های دیگر

می‌توانید با سایر سایت‌ها تبادل لینک کنید

بک‌لینک‌هایی که بیشتر کار را خراب می‌کنند، کدام هستند؟

برخی از بک لینک‌ها هستند که بیشتر از آن که به نفع شما باشند، به ضرر شما کار می‌کنند. این موارد عبارت‌اند از:

  • لینک‌هایی که پولی هستند

  • اگر قرار بود با خرید بک لینک کسی موفق شود، بازار خرید و فروش داغ بود، اما گوگل عقیده دارد هزینه‌ای که می‌پردازید، اغلب نصف ارزشی که به دست می‌آورید هم نیست. این لینک‌ها بسیار مخرب هستند. از آن‌ها دوری کنید.
  • بیانیه مطبوعاتی و بک لینک

  • اگر در انتشارات و خبرنامه یا حتی هرزنامه مطبوعاتی لینک شما باشد، گوگل یک امتیاز منفی برایتان در نظر می‌گیرد. بازدیدکنندگان نیز هرگز روی این لینک‌ها کلیک نمی‌کنند؛ پس فریب این روش را نخورید.
  • دایرکتوری‌هایی که کیفیت ندارند

  • تنظیم نمایه در دایرکتوری‌هایی که کیفیت پایین دارند یا ارتباطی به سایت شما ندارند، به دل گوگل نمی‌نشیند و اغلب از آن‌ها به‌ عنوان اسپم یاد می‌شود و امتیاز منفی نصیبتان می‌کند.
  • بک لینک انجمن

  • اگر از بک لینک در پست فروم برند استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که انجمنی باکیفیتی بالا است و بحث‌هایی که در آن انجام می‌شود، واقعی است. قرار دادن لینک در انجمن بی‌کیفیت حکم اسپم را برای شما دارد.

کلام پایانی

بک لینک یعنی اسم سایت و آدرس مقاله شما در یک سایت دیگر به‌ عنوان منبع ذکر شود. راه‌های گوناگونی وجود دارند که اگر بسته به نوع محتوا یا با توجه‌ به سایتتان از آن‌ها استفاده کنید، برنده هستید. سعی نکنید گوگل را فریب دهید یا به‌ زور لینک خود را در هرجایی قرار دهید. ارتباط محتوایی و اعتبار سایتی که لینک شما را می‌گذارد، بسیار اهمیت دارد. اگر از راه درست وارد نشوید، بیشتر از برد، باخت نصیبتان می‌شود.

این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟
0

دیدگاه شما