افزایش فروش محصولات با استفاده از ادمین اینستاگرام فعال و متخصص
0 (0)

افزایش فروش محصولات با استفاده از ادمین اینستاگرام فعال و متخصص

شبکه‌های اجتماعی مختلف امروزه تبدیل به مهم‌ترین ابزارهای درآمدزایی شده‌اند. در این میان شبکه اجتماعی اینستاگرام به دلیل تعداد بالای مخاطبین و کاربران خود، جزو اصلی‌ترین این منابع به شمار می‌رود. آنلاین شاپ‌های مختلف، شرکت‌های معتبر، فروشگاه‌های حضوری و یا غیرحضوری و … بخش مهمی از فعالیت‌های خود را در این شبکه اجتماعی انجام می‌دهند که معمولاً توسط یک ادمین اینستاگرام مدیریت می‌شود.

نقش ادمین و یا مدیر پیج در افزایش مخاطبین و دنبال‌کننده‌های پیج اینستاگرام بسیار بالاست. فعال‌بودن، ارتباط و تعامل قوی با مخاطبان، ارائه تقویم محتوایی مناسب و بسیاری از موارد دیگر از جمله وظایف ادمین اینستاگرام به شمار می‌رود. ادمین با انجام آنها باعث رشد و کسب درآمد بیشتر می‌شود. در این مقاله قصد داریم به‌صورت جامع به بررسی نقش ادمین و مدیر صفحه اینستاگرام در افزایش فروش محصولات بپردازیم. اگر شما نیز قصد افزایش درآمد خود در این زمینه را دارید تا انتها با ما همراه باشید.

اهمیت مدیریت حرفه‌ای شبکه اجتماعی اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام از همان ابتدای فعالیت خود، به‌عنوان ابزاری تأثیرگذار و قدرتمند برای کسب‌وکارهای مختلف معرفی شد. اهمیت این شبکه اجتماعی در فروش محصولات و هم چنین رشد و توسعه کسب‌وکار پس از فراگیری کرونا به بالاترین حد خود رسید. بیشتر کسب‌وکارها، فعالیت‌های خود در این پلتفرم را افزایش دادند.

باتوجه‌به افزایش رقابت در این زمینه، صفحه‌های مختلف فعال سعی در ارائه ایده‌های جدید و خلاقانه در جذب مشتری بیشتر دارند. مدیریت صحیح و حرفه‌ای این شبکه اجتماعی باعث می‌شود که شناخت رقبا دقیق‌تر انجام شده و فعالیت‌های شما هدفی مشخص داشته باشد. این برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت حرفه‌ای پنل اینستاگرام، نیاز به تجربه کافی در کنار تخصص خواهد داشت که تنها توسط یک ادمین اینستاگرام حرفه‌ای قابل انجام است.

مدیریت حرفه‌ای و صحیح پیج اینستاگرام توسط یک ادمین، باعث می‌شود که تعامل با مخاطبان و مشتریان به بهترین نحو ممکن انجام شود؛ در نتیجه فرایند اعتمادسازی به بالاترین حد ممکن برسد. هم چنین انتشار محتوای مناسب و هدفمند باتوجه‌به شناخت کاربران، باعث افزایش تعداد مشتریان و در نتیجه فروش بیشتر محصولات خواهد شد.

اهمیت مدیریت صفحه اینستاگرام

اهمیت مدیریت صفحه اینستاگرام

بخش‌های مختلف مدیریت پیج اینستاگرام

شناخت بخش‌های مختلف مدیریت یک پیج اینستاگرام نیاز به تجربه و تخصص کافی در این زمینه دارد. یک ادمین فعال با شناخت دقیق این مراحل و هم چنین داشتن مهارت‌های لازم می‌تواند مدیریت پیج را به‌خوبی کنترل کرده و ایده‌های جذاب و خلاقانه‌ای را در این زمینه ارائه دهد. تمامی اینها منجر به افزایش فروش محصولات و هم چنین کسب درآمد بیشتر خواهند شد. در ادامه به معرفی بخش‌های اصلی و مهم مدیریت یک پیج اینستاگرام خواهیم پرداخت.

برنامه‌ریزی دقیق و تنظیم تقویم محتوایی

تقویم محتوایی به معنای برنامه‌ریزی دقیق برای انتشار محتواهای مختلف در زمان‌های تعیین شده است. این برنامه‌ریزی تنها برای اینستاگرام کاربرد ندارد. تمامی کسب‌وکارهایی که در سایر شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند و یا از یک وب‌سایت برای فروش محصولات خود استفاده می‌کنند، نیاز به یک تقویم محتوایی مناسب خواهند داشت. ادمین پیج اینستاگرام با تهیه یک جدول زمان‌بندی، زمان انتشار محتوا و هم چنین انجام تمامی فعالیت‌های خود در این شبکه اجتماعی را مشخص می‌کند.

این سیاست کاری باعث خواهد شد که مخاطب به شکلی ناخودآگاه از برنامه زمانی انتشار محتوای شما باخبر شود. حتی در حالتی ایده‌آل‌تر تنها برای مشاهده محتوای اشتراک گذاشته شده شما برنامه اینستاگرام را باز کند.

تنظیم تقویم محتوایی مناسب برای اینستاگرام

تنظیم تقویم محتوایی مناسب برای اینستاگرام

  • تعامل با مخاطبان

  • بخش دیگری از مدیریت یک پیج اینستاگرام که اهمیت بالایی دارد، ایجاد تعامل با مخاطبان است. برقراری ارتباط قوی با مخاطبان باعث افزایش اعتمادسازی شده و بهره‌وری را افزایش می‌دهد. برقراری ارتباط مؤثر با مشتری که توسط ادمین اینستاگرام صورت می‌گیرد شامل مواردی از جمله پاسخگویی به نظرات مخاطبان، ذکر کردن (منشن) دیگران، اشتراک‌گذاری استوری‌های منظم و … می‌شود.
  • تحلیل داده‌ها

  • تحلیل داده‌های پیج اینستاگرام نیز از دیگر بخش‌های مدیریت آن محسوب می‌شود. این کار توسط ابزارهای به خصوصی مانند Union Metrics، Squarelovin، Pixlee و Crowdfire انجام می‌شود. این امر تأثیر زیادی در هدایت مخاطبان به وب‌سایت‌های مربوطه، تعامل بهتر، هدف قراردادن بهتر کاربران و هم چنین تهیه تقویم محتوایی مناسب‌تر خواهد داشت.
  • آنالیز رقبا

  • بخش مهم دیگر در مدیریت یک پیج که تنها توسط یک ادمین اینستاگرام باید انجام شود، آنالیز رقبا و پیج‌های دیگر است. باتوجه‌به افزایش کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام و هم چنین رقابتی شدن بالای آن، تحلیل پیج‌های رقبا و شناخت نقاط ضعف و قوت آنها نقش به سزایی در رشد صفحه شما خواهد داشت.
  • بخش‌هایی که در این زمینه توسط ادمین پیج اینستاگرام مورد بررسی قرار می‌گیرند شامل تحلیل میزان لایک‌ها و نظرات، میزان تعامل، سرعت پاسخگویی، استفاده از هشتگ‌ها و … می‌شوند.

تحلیل و آنالیز داده ها توسط ادمین

تحلیل و آنالیز داده‌ها توسط ادمین اینستاگرام

مهم‌ترین وظایف ادمین اینستاگرام

در بخش قبل با مهم‌ترین بخش‌های مدیریت یک پیج اینستاگرام آشنا شدیم. وظایف ادمین نیز به‌صورت کلی در انجام این بخش‌ها خلاصه می‌شود. یک ادمین فعال می‌بایست داده‌های مربوط به صفحه اینستاگرام را تحلیل کند. شناخت مناسبی از رقبا داشته باشد. تعامل مناسبی با فالوورها برقرار کند و هم چنین از یک تقویم محتوایی حرفه‌ای و مناسب برای انتشار محتوا استفاده کند.

در این بخش قصد داریم به‌صورت تخصصی و کامل‌تر به بررسی وظایف و تکنیک‌هایی بپردازیم که یک مدیر پیج با استفاده از آنها باعث رشد کسب‌وکار و افزایش فروش می‌شود.

ایجاد پروفایل جذاب و کامل

یکی از اولین وظایف ادمین اینستاگرام طراحی مناسب ساختار ظاهری پیج است. مسلماً اولین عاملی که در جذب کاربران نقش خواهد داشت مرتب بودن توضیحات پیج، استفاده از رنگ‌بندی مناسب، پست‌های هماهنگ و تمام موارد ظاهری یک پیج است.

استفاده از نام تجاری مناسب برای صفحه، تهیه عکس مناسب از چهره و یا لوگوی مربوط به کسب‌وکار برای پروفایل از وظایف ادمین است. همچنین استفاده از شعار تبلیغاتی و یا معرفی کوتاه و مختصر خدمات در بخش بیو (bio)، به‌کارگیری تناژ رنگی مناسب برای انتشار پست‌ها و … از دیگر فعالیت‌های یک ادمین حرفه‌ای برای افزایش فروش محصولات است.

ساختار ظاهری پیج اینستاگرام برای افزایش مخاطب

توجه به ساختار ظاهری پیج اینستاگرام برای افزایش مخاطب

آشنایی با نکات ایمنی و تأمین نسبی امنیت پیج

آشنایی با مسائل امنیتی اینستاگرام از دیگر وظایف یک ادمین پیج است. تأمین امنیت صفحه اینستاگرام به‌صورت حرفه‌ای جزو مسئولیت‌های ادمین اینستاگرام نیست. اما آشنایی با برخی موارد از جمله استفاده از ایمیل معتبر، رمز عبور قدرتمند، فعال‌سازی تأیید دومرحله‌ای و سایر نکات ایمنی در این زمینه، از جمله وظایف این شخص به شمار می‌رود.

ایجاد حساب تجاری

کاربری مناسب هنگام راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرام نقش مهمی در رشد فعالیت‌های شما خواهد داشت. وظیفه یک ادمین حرفه‌ای نیز انتخاب کاربری مناسب و حرفه‌ای برای انواع پیج‌های مختلف خواهد بود. درصورتی‌که از صفحه اینستاگرام برای فروش محصولات استفاده می‌کنید می‌توانید با تجاری‌سازی یا فعال‌کردن بیزینس اکانت خود، از مزایای مختلف آن بهره‌مند شوید.

مدیران پیج‌های اینستاگرامی با بیزینسی کردن صفحه مربوطه این امکان را دارند که به‌راحتی به بررسی کلی میزان فروش محصولات بپردازند. هم چنین از مزایای مختلف دیگری مانند قراردادن گزینه تماس در پروفایل، بهره‌مندی از تبلیغات گسترده، دسته‌بندی و مدیریت بهتر پیام‌ها و هم چنین فعال‌سازی اینسایت اینستاگرام بهره‌مند شوند.

تجاری سازی صفحه اینستاگرام توسط ادمین پیج

تجاری‌سازی صفحه اینستاگرام توسط ادمین پیج

زمان‌بندی مناسب برای انتشار محتوا

همان‌طور که گفته شد یکی از اصلی‌ترین وظایف مربوط به ادمین اینستاگرام تهیه تقویم محتوایی است. تمامی فعالیت‌های انجام شده توسط ادمین پیج باید طبق برنامه‌ریزی مشخصی انجام شود که رعایت آن، افزایش بهره‌وری را در پی خواهد داشت.

تعیین زمان مناسب برای انتشار استوری و به‌اشتراک‌گذاری لایوهای مرتبط با فروش محصولات ازجمله وظایف ادمین است. استفاده از سؤال استوری (Question box) در زمان مناسب از دیگر وظایفی است که یک ادمین حرفه‌ای در جهت رشد پیج و افزایش فروش محصولات باید انجام دهد.

مدیریت تبلیغات

یکی از مهم‌ترین بخش‌های درآمدزایی از طریق پیج اینستاگرام استفاده از تبلیغات مختلف است. مسلماً انتشار نامنظم و غیرحرفه‌ای تبلیغات و نمایش آنها به مخاطب تنها نارضایتی آنها را در برخواهد داشت. این امر در طولانی‌مدت باعث ریزش فالوورها و مشتریان خواهد شد.

یکی از اصلی‌ترین وظایف مدیر صفحه اینستاگرام مدیریت صحیح تبلیغات است. ادمین‌های حرفه‌ای برای مدیریت مناسب این بخش، از قانون 20-80 استفاده می‌کنند. مطابق با این تکنیک در صورت انتشار 80 درصد محتوای مربوط به کسب‌وکار در صفحه اینستاگرام، مجاز خواهید بود که 20 درصد به انتشار محتوای تبلیغاتی بپردازید.

مدیریت صحیح تبلیغات توسط ادمین

مدیریت صحیح تبلیغات توسط ادمین اینستاگرام

طراحی پست اینستاگرام

از دیگر وظایفی که اکثر ادمین‌های صفحات اینستاگرامی بر عهده دارند طراحی پست اینستاگرام و انتشار آنهاست. تمامی ادمین‌های این شبکه اجتماعی در زمینه طراحی پست‌ها نقشی ندارند. اما برخی ادمین‌های حرفه‌ای که تخصص کافی در کار با انواع نرم‌افزارهای طراحی را دارند، امور مربوط به این بخش را انجام می‌دهند. بااین‌وجود می‌توان گفت که تولید محتوا اینستاگرام و یا طراحی پست‌ها به‌صورت حرفه‌ای و مرتبط جزو وظایف ادمین‌ها به شمار می‌رود.

طراحی کمپین اینستاگرامی توسط ادمین اینستاگرام

طراحی کمپین اینستاگرام تأثیر زیادی در معرفی هدفمندتر خدمات و محصولات خود به سایر افراد خواهد داشت. این روش در یک بازه زمانی مشخص شروع شده و باتوجه‌به اهداف خاصی که در آن دنبال می‌شود، رسیدن به اهداف بازاریابی را ممکن می‌سازد.

یکی از وظایفی که ادمین اینستاگرام دارد طراحی و راه‌اندازی این کمپین‌های بازاریابی است. ایجاد طرح و برنامه مشخص برای کمپین موردنظر، شناسایی دقیق مخاطب، استفاده از افراد بانفوذ در اینستاگرام، زمان‌بندی مناسب در ارسال پست‌ها و … از دیگر فعالیت‌های یک ادمین فعال و حرفه‌ای است.

راه اندازی کمپین برای افزایش فروش

راه‌اندازی کمپین برای افزایش فروش محصولات

نکات مهم در خصوص استفاده از ادمین اینستاگرام

واگذاری مدیریت پیج اینستاگرام به دلیل مجازی و دورکاری بودن آن نیازمند بررسی نکات مهمی است. جلب اعتماد کافی و هم چنین ذکر کردن نکات مهم در قرارداد، از جمله مسائلی است که باید در استخدام یک ادمین اینستاگرام رعایت شود.

هنگام بستن قرارداد برای واگذاری مدیریت پیج اینستاگرام باید مواردی را در نظر گرفت. از جمله عدم فاش کردن اطلاعات محرمانه کسب‌وکار، مسئولیت‌های اصلی و وظایف ادمین، ساعت کاری، میزان حقوق دریافتی و مواردی از این دسته باید به شکلی واضح مشخص شود.

از طرفی بررسی توانایی‌ها، مهارت‌ها و هم چنین رزومه کاری فرد متقاضی برای مدیریت پیج نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هنگام استخدام ادمین پیج اینستاگرام باید مواردی از جمله تسلط کافی در کار با اینستاگرام و ابزارهای مرتبط با آن را بررسی کنید. هم چنین بررسی میزان آشنایی با نرم‌افزارهای طراحی برای تولید محتوا و انتشار پست نیز از دیگر موارد مهم در استخدام مدیر پیج است.

مورد دیگری که هنگام استخدام ادمین اینستاگرام باید به آن توجه شود، میزان حقوق است. به‌طورکلی نمی‌توان مبلغ ثابتی را برای تعیین میزان حقوق تمامی مدیران صفحات اینستاگرام در نظر گرفت. این مبلغ تحت‌تأثیر عوامل مختلفی می‌تواند تغییر کند. از جمله این عوامل مهارت و توانایی‌های شخص، نوع کسب‌وکار و میزان فالوورهای پیج، تجربه فعالیت در این زمینه، میزان ساعات کاری، تعداد ادمین‌های فعال، تعداد و کیفیت تولید محتوا و … است.

درصورتی‌که قصد استفاده از خدمات مختلف در زمینه تولید محتوا اینستاگرام را دارید، می‌توانید از خدمات مجموعه نردبون استفاده کنید. در این مجموعه خدماتی همچون محتوای ویدئویی، پادکست‌های صوتی، اسلایدر، موشن‌گرافیک، تیزرهای تبلیغاتی، تدوین و ویرایش ویدئو، تهیه کاور و پوسته برای پست ارائه می‌شود. هم چنین درج محتوا و هشتگ‌گذاری باکیفیت بالا و قیمت مناسب به‌کارگیری نیروهای حرفه‌ای در زمینه تولید محتوا، پشتیبانی مناسب و تضمین کیفیت، از دیگر خدمات ارائه شده این مجموعه به شمار می‌رود.

افزایش فروش با استفاده از ادمین حرفه ای

افزایش فروش محصولات با استفاده از ادمین اینستاگرام حرفه‌ای

جمع‌بندی

افزایش فروش بیشتر و رشد و توسعه پیج اینستاگرام، نیاز به مدیریتی صحیح و حرفه‌ای خواهد داشت. انجام این فعالیت‌ها توسط فردی باتجربه و متخصص در این زمینه صورت می‌گیرد و برنامه‌ای هدفمند برای رشد کسب‌وکار تهیه و تنظیم می‌شود.

در این مقاله به بررسی جامع بخش‌های مدیریت یک پیج اینستاگرام، وظایف و مسئولیت‌های ادمین اینستاگرام و هم چنین بررسی موارد مهم هنگام استخدام یک مدیر پیج پرداختیم. درصورتی‌که نیاز به راهنمایی بیشتر در این زمینه و یا دریافت خدمات حرفه‌ای در خصوص تولید محتوا مالتی مدیا (اینستاگرام) را دارید، می‌توانید با مشاوران و کارشناسان ما در تماس باشید.

این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟
0

دیدگاه شما