آموزش گام به گام طراحی استوری و پست اینستاگرام برای جذب بیشترین تعامل
0 (0)

آموزش گام به گام طراحی استوری و پست اینستاگرام برای جذب بیشترین تعامل

همه این روزها در اینستاگرام صفحه‌ای دارند و طراحی پست اینستاگرام یکی از دغدغه‌هایی است که ذهن همه را به خود مشغول کرده است. این دغدغه بیشتر برای صاحبان مشاغل و کسب‌وکارها وجود دارد؛ زیرا آن‌ها باید با این روش خود را به همه معرفی کنند.

البته اصلاً هدف این نیست که مخاطب جدیدی پیدا کنید که بتواند شما را لایک یا از پست‌ها بازدید کند، بلکه نیازمند فالوورهایی هستید که با دیدن پست شما اقدام به خرید کنند یا تلاش کرده خدمات شما را دریافت کنند. بارگذاری پست مناسب باعث می‌شود تا بتوانید به این هدف برسید. ما توصیه می‌کنیم این چند تاکتیک را زیر در نظر داشته باشید.

اهمیت خلاقیت در طراحی پست اینستاگرام

خلاقیت در پست حرف اول را می‌زند

آیا پست‌ها هم اهمیت دارند؟

اکثر افرادی که در اینستاگرام فعالیت دارند چون پست‌ها و استوری‌هایی می‌گذارند که با آنچه مخاطب نیاز دارد یکی نیست، اغلب دیده نمی‌شوند. نمی‌توانند جلب نظر کنند و به همین دلیل کم‌کم از دور خارج می‌شوند. همین امر باعث می‌شود تا بدانید که همیشه گذاشتن یک عکس ساده و نوشتن یک بیت شعر یا یک توضیح ساده‌تر کارگشا نیست.

اگر قرار است فالوورهای بیشتری جذب کنید باید مطمئن شوید که طراحی پست اینستاگرام شما درست بر اساس نیاز کاربران و قوانین الگوریتم اینستاگرام است. شما باید محتوایی را تولید کنید که بتواند نیاز مخاطب را رفع کند و به‌سرعت هرچه‌تمام‌تر رقبای شما را شکست دهد. با چنین محتوایی است که می‌توانید برنده میدان شوید و خود را به رهبر فکری تبدیل کنید.

اما سؤال اصلی اینجا است که چگونه می‌توانید چنین پست‌هایی ایجاد کنید یا استوری‌هایی خلق کنید که کارساز باشد؟ استفاده از الگوها و نمونه‌های آماده یا نمونه‌هایی که به‌صورت سفارشی برای شما تولید می‌شوند یکی از راه‌هایی است که شما را هر چه سریع‌تر به هدفتان می‌رساند. علاوه بر این راه‌های زیر را هم دنبال کنید.

استوری‌ها را بهینه کنید.

قبل از هر کاری باید بتوانید با کمک طراحی استوری این تعامل را ایجاد کنید. استوری شما باید شروع، وسط و انتهای دقیقی داشته باشد تا مخاطب بتواند در عرض چند ثانیه تصمیم درستی بگیرد. درست است که می‌توانید با یک عکس کار را تمام کنید اما به‌عنوان‌مثال ساخت اسلایدر می‌تواند تأثیر دوچندانی در جلب نظر مخاطبان شما داشته باشد. امتحان کنید.

نوشتن توضیحات کامل برای مخاطبان

برای مخاطبان توضیحات کامل بنویسید

مخاطبان با صدا، مخاطبان بی‌صدا

یکی از راه‌های ساده برای طراحی پست اینستاگرام این است که آنچه در ویدئو توضیح می‌دهید زیرنویس کنید یا در کپشن کاملاً آن را توضیح دهید. با این روش حتی مخاطبانی که صدا را می‌بندند را هم از دست نمی‌دهید.

با خودتان رو راست باشید. بسیاری از افراد ویدئوها را بدون صدا می‌بینند؛ پس کمی به خودتان زحمت بدهید و محتوا را برای آنان نیز بنویسید. شاید توانستید آن‌ها را هم مجاب کنید.

قالب‌های آماده را امتحان کنید

البته استفاده از نمونه طراحی پست اینستاگرام همیشه جوابی نیست که می‌خواهید، اما به شما کمک می‌کند تا بدانید دقیقاً چه باید انجام دهید. البته همه‌جا می‌توانید این نمونه‌ها را پیدا کنید، اما می‌توانید این نمونه‌ها را هم از سایت‌هایی تهیه کنید که منحصراً آن‌ها را در اختیار شما می‌گذارند. هرچه فعالیتی که دارید حساس‌تر باشد بهتر است کمتر ریسک کنید و از قالب‌ها و نمونه‌های رایگان که در دسترس همه است استفاده نکنید.

مشتریان را ذوق‌زده کنید

می‌توانید نظر مشتریان خود را در این قسمت استوری کنید. از مشتریان خود بخواهید تا نظرات خود را برای شما ارسال کنند. سپس آن را در استوری خود قرار دهید یا از آن به‌عنوان طراحی کاور پست اینستاگرام استفاده کنید. با این کار مخاطبان از روش دهان‌به‌دهان برای شما تبلیغات خواهند کرد.

استفاده از قالب های آماده

از قالب آماده استفاده کنید

  • محصولات خود را معرفی کنید

  • بهترین جا برای نشان‌دادن محصولات قدیمی و جدید استوری اینستاگرام شما است. سعی کنید برای این کار از قالب‌ها و نمونه‌های تمام صفحه استفاده کنید. اگر محصولی برای فروش ندارید و خدماتی ارائه می‌دهید، به‌صورت اجمالی در استوری آن را معرفی و با طراحی پست اینستاگرام آن را مفصل بیان کنید.
  • انگیزه افراد بی‌انگیزه باشید

  • داستان تولد و رشد کسب‌وکار خود را بیان کنید. ‌ یک سری استوری یا پست طراحی کنید. با این کار برای آنان که اول راه هستند یا دنبال انگیزه می‌گردند، مانند یک کوه نجات باشید. بنویسید بر چه چالش‌هایی غلبه کرده‌اید، چقدر زمین خورده‌اید و چگونه توانسته‌اید خود را دوباره به بالا بکشید.
  • آموزش حرف اول را می‌زند

  • نحوه خرید محصولات خود را به ساده‌ترین شیوه در یک پست یا استوری بیان کنید. راه‌های مختلف را توضیح دهید و اجازه دهید اگر کسی مشکلی داشت، همین‌جا از شما راهنمایی بخواهد. حتی می‌توانید نحوه استفاده از محصولات خود را به‌صورت اسلایدر یا عکس برای کاربران توضیح دهید‌. اگر لازم است تا فیلمی از آن تهیه کنید می‌توانید طراحی پست اینستاگرام خود را از طریق تهیه ویدئو انجام دهید.
  • احساسات را برانگیزید

  • استیکرها را دست‌کم نگیرید. از آن‌ها می‌توانید برای برانگیختن احساسات مخاطبان خود استفاده کنید. استیکرهای مختلف قبل از شما در ذهن افراد نهادینه شده‌اند؛ به همین دلیل می‌توانید از این شیوه استفاده کنید و خود را به کمک کاری که قبلاً اینستاگرام انجام داده است، تثبیت کنید.

معرفی محصولات

محصولات خود را معرفی کنید

حرفه‌ای طراحی کنید

کسب‌وکار شما برای این‌که دیده شود باید حرفه‌ای عمل کند. با چند عکس ساده از محصول خود با گوشی تلفن همراه نمی‌توانید دل مخاطب را ببرید. لازم است تا در این مواقع حتماً از یک تیم حرفه‌ای کمک بگیرید. می‌توانید خیل عظیمی از سایت‌هایی که حاضرند برای شما کار کنند را بگردید. از میان آن‌ها تیمی را انتخاب کنید که هم قیمت طراحی پست اینستاگرام آن‌ها مقرون‌به‌صرفه‌تر است و هم کیفیتی که ارائه می‌‌دهند.

کلام پایانی

طراحی پست اینستاگرام یکی از راه‌هایی است که به شما کمک می‌کند به‌صورت بسیار مؤثرتر خود را به مخاطبان معرفی کنید و از آن‌ها دعوت کنید تا از شما خرید کنند. می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید و پست‌های حرفه‌ای بسازید. می‌توانید از سایت‌هایی کمک بگیرید که در این رشته حرفه‌ای هستند و با قیمت مناسب حاضرند با شما همکاری و شما را به مخاطبانتان معرفی کنند.

این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟
0

دیدگاه شما