دیجیتال مارکتینگ؛ شناخته شده ای ناشناخته!
0 (0)

دیجیتال مارکتینگ؛ شناخته شده ای ناشناخته!

هر روز به تعداد کاربرانی که از اینترنت و فضای تحت وب استفاده می‌کنند افزوده می‌شود. شاید جالب باشد اگر بدانید که تنها در سه سال گذشته استفاده مستمر افراد بزرگسال از اینترنت، بیش از 5 درصد افزایش‌یافته است. استفاده مستمر شامل هر بخشی از زندگی که تصور کنید می‌شود. خرید آنلاین، مهم‌ترین تغییری است که پیشرفت تکنولوژی در زندگی انسان‌ها گذاشته است. اما خرید آنلاین، خود حوزه بزرگی را شامل می‌شود که دیجیتال مارکتینگ مهم‌ترین آن‌ها است.

بازاریابی، مارکتینگ یا هرآنچه اسمش را می‌گذارید، مهم‌ترین عامل فروش هر کسب‌وکاری است که می‌شناسید. اما بازاریابی دیجیتال با آنچه از بازاریابی سنتی می‌شناسید کاملاً متفاوت است. امروز، دیگر بیلبوردها و تیزرهای تلویزیونی نمی‌توانند شما را وادار به خرید کنند، تنها آنچه شما را مجاب می‌کند برندی را تهیه کنید یا از خدماتی استفاده کنید، اینترنت است و بس! اگر استارتاپ خود را تازه راه‌اندازی کرده‌اید، یا کسب‌وکاری که دارید، از رقبای خود جامانده است، اکنون وقت آن است که تکانی به فروش خود بدهید. با ما همراه شوید.

دیجیتال مارکتینگی که باید بشناسید

دیجیتال مارکتینگی که باید بشناسید کدام است؟

دیجیتال مارکتینگی که باید بشناسید کدام است؟

دیگر نمی‌توان تصور کرد که کسب‌وکاری در فضای تحت وب، نشانی از خود به جا نگذاشته باشد. گاه داشتن یک وب‌سایت نماد این حضور است و گاه لازم است تا در رسانه‌های اجتماعی خودی نشان بدهید. اما حتی اگر از این راه‌ها نیز وارد نشوید، لازم است تا با دیجیتال مارکتینگ خود را به مخاطبانی معرفی کنید که مدام با اینترنت سروکار دارند.

محتوای دیجیتال این روزها به‌قدری شناخته شده و جاافتاده است که تصور اینکه مطلبی را نتوانید در گوگل یا اینترنت پیدا کنید، کمی غیرقابل‌باور به نظر می‌رسد؛ به همین دلیل است که بازاریابی از نوع دیجیتال روبه‌رشد است تا شما بتوانید از تکنیک‌های مختلفی استفاده کنید و برند خود را در فضایی مانند اینترنت به مخاطبان خود معرفی کنید. فراموش نکنید مخاطبان شما اکنون تنها راهی که برای ارتباط با شما می‌شناسند، اینترنت است.

انتخاب استراتژی دیجیتال مارکتینگ بر اساس محتوا

بسته به محتوا می‌توانید استراتژی خود را انتخاب کنید

به من بگو چرا؟

بازاریابی این روزها بدون خدمات دیجیتال مارکتینگ قابل‌تصور نیست. اما چرا این روش تا این حد مهم است؟ اولین و مهم‌ترین دلیل برای اهمیت این روش بازاریابی، البته نسبت به روش‌های سنتی این است که مخاطبان بالقوه بیشتری روبروی شما ایستاده‌اند. با این کار احتمال فروش محصول یا خدمات شما چندبرابر بازاریابی سنتی است. از طرف دیگر، دیجیتال مارکتینگ نسبت به سایر روش‌های بازاریابی سنتی مانند استفاده از بیلبورد، رپورتاژ در مجله و روزنامه یا حتی تیزر تلویزیونی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

اما علاوه بر این‌ها، این روش مزایای دیگری نیز دارد که به شرح زیر است:

  • زمانی که از این روش استفاده می‌کنید، این توانایی را دارید که تنها روی مخاطبانی تمرکز کنید که احتمال بیشتری دارد محصول موردنظر شما را خریداری کنند.
  • با این روش، این قدرت را دارید که بتوانید با برندهای بزرگ جهانی رقابت کنید.
  • نتایج را می‌توانید اندازه‌گیری کنید.
  • به‌سادگی می‌توانید استراتژی بازاریابی خود را تغییر دهید.
  • می‌توانید از هر کجای دنیا برای خود مشتری دست‌وپا کنید.
  • هر مرحله، به شما کمک می‌کند تا مخاطب خود را جذب کنید. در واقع جذب مخاطب منوط به یک مرحله نیست.

معرفی محصول به دنیا از طریق دیجیتال مارکتینگ

با این روش می‌توانید محصول خود را به دنیا نشان دهید

سؤالاتی که باید پاسخ داد: کجا؟ چه نوع؟

اکنون که می‌دانید دیجیتال مارکتینگ چیست، حتماً به‌خوبی فهمیده‌اید که همه چیز به آن سادگی که تصور می‌کنید نیست. درست است که این روش مزایای زیادی دارد، اما مطمئن باشید اگر دانش آن را نداشته باشید نمی‌توانید به هدفی که در سر می‌پرورانید برسید. بازاریابی، به‌خصوص از نوع دیجیتال، یک علم است.

هدف شما تنها فروش محصولات است یا هدف دیگری دارید؟ درهرحال یک استراتژی و یک روش برای همه پاسخ یکسانی نیست. باید باتوجه‌به هدفی که دارید، شرایطتان، هزینه‌ای که قرار است بپردازید و هزاران عامل دیگر، بهترین روش را انتخاب کنید. شرکت دیجیتال مارکتینگ، همان محلی است که شما را در این زمینه همراهی خواهد کرد.

این شرکت‌ها به‌خوبی به شما کمک می‌کنند تا سایت دیجیتال مارکتینگ مناسب خود را بیابید و با کمک آن بتوانید نه‌تنها محتوای مناسب را تولید کنید، بلکه بتوانید آن را در وقت مناسب خود برای مخاطبان هدف خود بارگذاری کنید.

دیجیتال مارکتینگ تنها یک واژه کلی است که زیرمجموعه‌های زیادی دارد. شما باید بدانید کدام استراتژی را برگزینید و بر اساس استراتژی خود، بهترین محتوایی را که می‌شناسید تولید کنید. تنها از این راه است که می‌توانید به فروش خوبی دست‌یابید و مشتریان خود را راضی نگه دارید.

قبل از هر کار باید بدانید مخاطبان شما چه کسانی قرار است باشند. آن‌ها چه ویژگی‌هایی دارند. شما قرار است کدام نیاز آن‌ها را برآورده کنید. اصلاً کدام روش بیشتر آن‌ها را جذب کرده و راضی نگه می‌دارد؟ آیا می‌دانید مخاطبی که دارید چند گام به خرید محصول شما نزدیک است؟ پاسخ به این سؤالات می‌تواند به شما نشان دهد که کدام استراتژی و کدام محتوا می‌تواند شما را به یک گام بالاتر برساند.

شناخت بهتر دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ را بهتر بشناسید.

کلام پایانی

بازاریابی، یکی از اصلی‌ترین روش‌هایی است که دست شما را در میان دست مخاطبانتان قرار می‌دهد. با کمک این روش می‌توانید محصولات خود را به دیگران معرفی کنید و آن‌ها را ترغیب کنید تا محصولات شما را تهیه کنند. بازاریابی سنتی، همان روشی که سال‌ها است با آن آشنا هستید. در خیابان‌ها بیلبوردها را می‌بینید یا در تلویزیون روزانه هزاران تیزر از جلوی چشمانتان رد می‌شوند. اما امروزه این روش‌ها دیگر پاسخگوی نیاز کسب‌وکارها نیستند.

دیجیتال مارکتینگ دقیقا همان روشی است که امروزه به شما کمک می‌کند مخاطب خود را در هر کجایی که هست پیدا کنید و محصول مورد نظر خود را به او با بهترین شیوه معرفی کنید. ارزان، به صرفه و با نتیجه‌ای بسیار سریع، بهترین روشی است که می‌توانید آن را برای محصولات خود بیابید.

اما فراموش نکنید. این شیوه نیز زمانی ش

این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟
0

دیدگاه شما