چگونه می‌توانیم یک تیتر جذاب برای مقاله خود انتخاب کنیم؟
0 (0)

چگونه می‌توانیم یک تیتر جذاب برای مقاله خود انتخاب کنیم؟

یکی از مهم‌ترین اصول تولید محتوا، استفاده از تیترهای حرفه‌ای و آشنایی با اصول تیتر نویسی است. تیتر جذاب اولین عامل جذب مخاطب است؛ به‌طوری‌که حدود 80 درصد مخاطبان، به تیترهای یک محتوا توجه می‌کنند و تنها 20 درصد از آن‌ها به مطالعه کل محتوا می‌پردازند.

باتوجه‌به این موضوع، در صورتی که در تولید محتوا از عناوین و تیترهای جذاب استفاده نکنیم، عملاً تمامی تلاش‌ها بی فایده خواهند بود. در این مقاله قصد داریم به بررسی اهمیت تیتر نویسی در محتوا و تکنیک‌های تیتر نویسی بپردازیم. اگر قصد تولید یک محتوای جذاب با استفاده از تیترهای کاربر پسند را دارید، تا انتها با ما همراه باشید.

اهمیت استفاده از تیتر جذاب در تولید محتوا

استفاده از نمونه تیترهای جذاب در تولید محتوا و مقالات مختلف، یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های بازاریابی محتوا به شمار می‌رود. تمام نویسندگان حرفه‌ای و تولیدکنندگان محتوا، باید با تکنیک‌های تیتر نویسی آشنایی داشته باشند و بتوانند مخاطب را از این طریق، جذب محتوا و نوشته خود کنند؛ اما دلایل اهمیت تیتر نویسی چیست و استفاده از تیتر جذاب، چه در تیتر اصلی مقاله و یا تیترهای داخلی، چگونه باعث جذب مخاطب می‌شود؟

تیترهای یک محتوا نشانگر نمای کلی آن هستند. امروزه با وجود وب‌سایت‌های مختلف، کاربران این انتظار را دارند که پاسخ سؤالات و نیازهای خود را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کنند؛ به همین دلیل نیز زمان زیادی را برای مطالعه یک محتوا به‌صورت کامل صرف نخواهند کرد. باتوجه‌به نتایج به‌دست‌آمده، یک محتوا تنها 6 ثانیه فرصت دارد تا خود را به مخاطب اثبات کرده و باعث شود که نظر مخاطب به مطالعه آن جلب شود.

باتوجه‌به موارد گفته شده، یکی از مهم‌ترین راه‌های جلب‌توجه مخاطب، استفاده از بهترین تیترها و عناوین جذاب است؛ زیرا مخاطب در اسکن اولیه محتوا تنها به تیترهای آن توجه می‌کند؛ اما چگونه می‌توانیم از یک تیتر جذاب برای مقاله خود استفاده کنیم و از این طریق به جذب مخاطب بپردازیم؟ در ادامه به معرفی مهم‌ترین اصول تیتر نویسی در تولید محتوا می‌پردازیم.

اهمیت انتخاب تیترهای جذاب

اهمیت انتخاب تیترهای جذاب

نحوه انتخاب تیترهای جذاب در تولید محتوا

مسلماً تیترهای اصلی روزنامه‌های مختلف را مشاهده کرده‌اید. تمامی روزنامه‌های معتبر و حرفه‌ای، از یک تیم خلاق برای تولید تیترهای اصلی خود استفاده می‌کنند. این تیترها باید در عین سادگی، توجه مخاطب را به خود جلب کنند؛ به همین دلیل زمان زیادی صرف استفاده از تکنیک‌های مختلف برای تولید آن‌ها می‌شود. در تولید یک محتوا نیز، اصول و تکنیک‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان با استفاده از آن‌ها، توجه مخاطب را جلب کرد. در این بخش به بررسی این اصول می‌پردازیم.

توجه به ویژگی‌های اصلی یک تیتر جذاب

یک تیتر کاربر پسند، دارای ویژگی‌های مشخصی است که می‌تواند مخاطب را در سریع‌ترین زمان ممکن به خود جذب کند. اولین ویژگی آن نیز ساده بودن است. هنگام انتخاب تیتر جذاب، باید توجه داشته باشید که عبارت شما از سادگی مناسبی برخوردار بوده و گنگ و بی مفهوم نباشد. همچنین عنوان‌های انتخاب شده شما باید پاسخگوی نیاز مخاطب باشند و توجه او را از این طریق جلب کنند. شما می‌توانید با استفاده از عبارات توصیفی، نیاز مخاطب را به شکلی مختصر پاسخ داده و او را به مطالعه کامل متن محتوا ترغیب کنید.

آشنایی با اصول تیترنویسی

آشنایی با اصول تیتر نویسی

  • استفاده از کلمات کلیدی در تیترها

  • از جمله مهم‌ترین اصول تیتر نویسی، به کار بردن کلمات کلیدی در تیترها است. با استفاده از کلمات کلیدی می‌توانید نیازهای مختلف مخاطب را حدس زده و از آن‌ها برای نوشتن تیترهای محتوای خود استفاده کنید. توصیه می‌کنیم در انتخاب کلمه کلیدی، توجه زیادی داشته باشید؛ زیرا یک انتخاب غلط در این زمینه، می‌تواند تأثیر بسیار زیادی روی رتبه وب‌سایت شما در موتورهای جستجو داشته باشد.
  • انتخاب تیتر جذاب با استفاده از عبارات سؤالی

  • برای انتخاب تیتر و عنوان جذاب برای محتوای خود، می‌توانید از طرح یک سؤال استفاده کنید. به کار بردن یک عبارت سؤالی که با کلماتی مانند چگونه، چرا، چطور و… شروع می‌شود، باعث ایجاد حس کنجکاوی در مخاطب شده و از طرفی نیز، امکان دارد که سؤال اصلی او باشد؛ به همین دلیل به خواندن کل محتوا ترغیب شده و می‌تواند پاسخ سؤالات خود را در محتوای مدنظر به دست آورد.
  • استفاده از عدد و رقم در تیترها

  • از روش‌های حرفه‌ای تولید تیتر جذاب، می‌توان به استفاده از اعداد اشاره کرد. طبق مطالعات انجام شده، مغز انسان علاقه زیادی به اعداد دارد؛ به همین دلیل احتمال به‌اشتراک‌گذاری محتوایی که در عنوان آن از اعداد استفاده شده، حدود 70 درصد بالاتر از سایر محتواها است. همچنین موتورهای جستجو نیز توجه بیشتری به محتوایی که از اعداد در عناوین خود استفاده کرده است، دارند و رتبه بهتری را برای آن در نظر می‌گیرند.

انتخاب تیترهای جذاب برای محتوا

انتخاب تیترهای جذاب برای محتوا

به کار بردن صفت‌های عالی

از دیگر تکنیک‌ها برای انتخاب تیتر مناسب، استفاده از برخی صفت‌های عالی مانند بهترین، بیشترین، اولین و… در تیترهاست. تیترهایی که با استفاده از این صفت‌ها تولید می‌شوند، جذابیت بیشتری برای مخاطب داشته و توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند. همچنین استفاده از صفت‌هایی مانند شگفت‌انگیز، جذاب، فوق‌العاده و… می‌تواند مخاطب را تحت‌تأثیر خود قرار داده و او را به مطالعه کامل محتوا ترغیب کند.

فریب ندادن مخاطب

اگر قصد استفاده از یک تیتر جذاب برای محتوای خود را دارید، باید برای مخاطب احترام قائل شده و سعی در فریب دادن او را نداشته باشید. به این نکته توجه داشته باشید که مخاطب شما، از درک بالایی در تشخیص درستی یا دروغ بودن تیترهای شما برخوردار است؛ به همین دلیل نباید برای جذاب‌تر کردن تیترهای محتوای خود، اغراق زیادی کرده و سعی در فریب دادن مخاطب را داشته باشید.

افزایش ترافیک سایت با انتخاب تیترهای مناسب

افزایش ترافیک سایت با انتخاب تیترهای مناسب

جمع‌بندی

یکی از بهترین روش‌ها برای جذب مخاطب بیشتر و بالا بردن کیفیت محتوا، استفاده از تیتر جذاب است. آشنایی با اصول تیتر نویسی و به کار بردن عناوین جذاب برای تیتر اصلی محتوا و یا تیترهای داخلی آن، نقش مهمی در جذب مخاطب خواهد داشت. با رعایت نکاتی که در این مقاله به آن‌ها پرداختیم، می‌توانید بهترین تیترها را برای مقالات خود انتخاب کنید. این کار باعث می شود که به اهداف خود در این زمینه نزدیک‌تر شوید.

این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟
0

دیدگاه شما