بهترین روش های جستجوی کلمه کلیدی مناسب
0 (0)

بهترین روش های جستجوی کلمه کلیدی مناسب

سئو، مهم‌ترین کاری است که شما باید در حق وب‌سایت خود انجام دهید تا بتوانید به‌اصطلاح سری در میان ‌سرها پیدا کنید؛ اما آنچه در فرایند سئو حرف اول را می‌زند، جستجوی کلمه کلیدی است. اگر نتوانید از این مانع عبور کنید، در واقع باید فاتحه سئوی سایت خود را بخوانید.
اولین گام برای سئو، تولید محتوا است و اولین گام برای تولید محتوا این است بدانید مطلبی که قرار است بنویسید باید حول چه محوری بچرخد. اگر در انتخاب کلمه کلیدی دقت کافی داشته باشید، جهت محتوا مشخص است و مطمئن هستید که مخاطبان شما، به‌راحتی شما را خواهند یافت. این مقاله، همه چیز را در زمینه این کلمات حیاتی و مهم نشان خواهد داد. اگر کسب‌وکارتان را دوست دارید، این مقاله را از دست ندهید.

ابزارهای مختلفی در جستجوی کلمه کلیدی به شما کمک می‌کند

ابزارهای مختلفی در جستجوی کلمه کلیدی به شما کمک می‌کند

کلیدی به قدرت کلمات

کلمه کلیدی در واقع کلمه‌ای است که دقیقاً توضیح می‌دهد مطلبی که قرار است در وب‌سایت خود بارگذاری کنید در مورد چه موضوعی است. البته این، ‌همه چیزی نیست که باید از کلمه کلیدی بدانید. در واقع همه چیز زیر سر گوگل است. زمانی که افراد در موتور جستجوی گوگل به دنبال مطلبی می‌گردند، کلمه یا عبارتی را جستجو می‌کنند. گوگل نیز در تمام صفحات به دنبال مطالبی می‌گردد که حول این محور تنظیم شده باشد. اگر مطلب شما در مدار این کلمه یا عبارت تنظیم شده باشد، گوگل شما را به جستجوگران معرفی خواهد کرد.

شما بدون آنکه بدانید از کلمات کلیدی در محتوی متنی خود استفاده می‌کنید، اما همیشه این استفاده کردن درست و هدفمند نیست. آنچه در زمینه استفاده از کلمات کلیدی مهم است، نحوه استفاده، میزان استفاده و البته مهم‌تر از آن این است که از کلمه درست استفاده کرده باشید. ممکن است شما کلمه را در متن قرار دهید و گوگل آن را نشان دهد، اگر موضوع شما همان مطلبی نباشد که جستجوگر به دنبال آن است، از صفحه خارج می‌شود و همه زحماتتان هدر خواهد رفت.

برای سئوی هدفمند باید از کلمات کلیدی کمک بگیرید

برای سئوی هدفمند باید از کلمات کلیدی کمک بگیرید

یک نکته

کلمات کلیدی که قرار است در متن خود به کار ببرید، شامل سه نوع هستند. یک نوع با نام کلمات کلیدی اصلی شناخته می‌شوند. این کلمات اصلی‌ترین محوری هستند که قرار است جهت محتوای شما را تعیین کنند. اما کلمات دیگری هم هستند که می‌توانید استفاده کنید. این کلمات نیز مانند کلمات اصلی توسط افراد جستجو شده‌اند، اما دقیقاً مبنای کار شما نیستند. اگر از این کلمات هم ‌بسته به حجم محتوا کمی استفاده کنید، تیر شما با قدرت بیشتری به هدف خواهد خورد.
علاوه بر این کلمات، نوعی از کلمات کلیدی تحت عنوان کیوورد گپ است که نقش مهمی را برایتان ایفا خواهد کرد. این کلمات، کلماتی هستند که استفاده از آن‌ها رقبای زیادی را برای شما به ارمغان نمی‌آورد. این اصطلاح به کلماتی اطلاق می‌شود که هنوز محتوای زیاد و یا جستجوی زیادی در این زمینه انجام نشده است.
این کلمات شاید اکنون ترافیک سایتتان را بالا نبرد، اما غافل شدن از آن‌ها می‌تواند شما را یک گام عقب‌تر نگه دارد. حال که تا این حد با ریز جزئیات کلمات کلیدی آشنا شدید سؤال اصلی اینجاست که چگونه می‌توان کلمه کلیدی درست را انتخاب کرد؟ این شما و این جستجوی کلمه کلیدی!

کلماتی که درب را به روی مخاطبتان می‌گشاید!

جستجوی کلمه کلیدی به این معنا است که شما لیستی از کلمات ارزشمندی را پیدا کنید که مخاطبان زیادی بارها آن را در موتور جستجو وارد کرده‌اند. این کلمات بیشترین تعداد سرچ یا همان جستجو را به خود اختصاص داده‌اند و اگر شما هم از این کلمات در محتوای خود استفاده کنید، شاید یکی از گزینه‌هایی باشید که مخاطب شما را انتخاب کند.

البته تنها یافتن کلمه موردنظر ملاک نیست. درست است کلماتی که پیدا می‌کنید باید همان کلماتی باشد که مخاطب هدف شما آن را در موتور جستجوی گوگل سرچ کرده است، اما نکته مهم دیگری نیز وجود دارد. باید از میان خیل کلمات به دنبال کلمه‌ای باشید که بیشترین هماهنگی را با شما و برندی که دارید داشته باشد. استراتژی خود را فراموش نکنید. کلمه شما باید با آن نیز هماهنگ باشد. اکنون که با اهمیت کلمات کلیدی و جستجوی آن‌ها آشنا شدید، بیایید با هم راه‌هایی که برای جستجو مقابلتان قرار دارد را بررسی کنیم.

راه‌های جستجوی کلمه کلیدی

راه‌های جستجوی کلمه کلیدی

کلید کجاست؟

برای اینکه جستجوی کلمه کلیدی را به‌صورت هدفمند پیش ببرید باید مراحل زیر را طی کنید تا به آنچه موردنظر شما است برسید. این مراحل به شرح زیر هستند:

 • ⦁ قبل از هر چیز خودتان جستجویی در اینترنت کنید تا بدانید محور اصلی بحثی که دارید چقدر طرف‌دار دارد و جایگاه آن را بهتر بشناسید. این جستجو حتی باعث کشف زوایایی از موضوع خواهد شد که پیش‌ازاین حتی به ذهنتان هم نرسیده بود.
  ⦁ مهم‌ترین قدم در هر فرایندی این است که بدانید دقیقاً هدف شما چیست. باید بدانید قرار است چه محصولی را به مشتریان خود ارائه دهید، وجه تمایز شما با سایر رقبا چیست و قرار است از سئوی محتوای خود به چه هدف دقیقی برسید؟
  ⦁ موضوعاتی که قرار است در سایت خود قرار دهید را به قسمت‌های کوچک تقسیم کنید. این تقسیم‌بندی در واقع بخش‌هایی از کسب‌وکار شما است که قرار است در مورد آن با مخاطبانتان گفت‌وگو کنید.
  ⦁ اکنون وقت جستجوی کلمه کلیدی بر اساس موضوعاتی است که تقسیم‌بندی کرده‌اید. فهرستی از کلمات را انتخاب کنید تا بی‌هدف به این‌سو و آن سو نروید.
  ⦁ برخی از ابزارها با عنوان ابزار جستجو شناخته می‌شوند که یکی از اصلی‌ترین ابزارهایی است که به شما کمک می‌کند به‌خوبی بتوانید نیاز خود را برآورده کنید.
  ⦁ پیشنهاد کلمه کلیدی و یافتن آن پایان کار نیست. باید محتوایی بنویسید که بتواند گوگل را قانع کند از سئوی کلاه‌سیاه استفاده نکرده‌اید. در واقع تکرار بی‌فایده کلمه کلیدی در متن دیگر نمی‌تواند گوگل را فریب بزند. محتوایی قوی تولید و گوگل را قانع کنید که جای شما در رتبه‌های بالا است.

کلمات کلیدی به دیده‌شدن کمک می‌کند

کلمات کلیدی به دیده‌شدن کمک می‌کند

کلام پایانی

همه دوست دارند دیده شوند. همین مبنای کار الگوریتم گوگل است و به شما کمک می‌کند تا با دنبال‌کردن فرایند سئوکاری سایت خود، بتوانید ویژگی‌های یک سایت برتر را حفظ کنید. با این کار می‌توانید اولین سایتی باشید که مخاطبان به آن سر می‌زنند و به قطع ترافیک سایت خود را ارتقا دهید.
اما همه چیز به همین سادگی نیست. باید بتوانید کلید این دروازه را به‌درستی در دست بگیرید. اگر بتوانید از روش درست و با حوصله در جستجوی کلمه کلیدی استفاده کنید، می‌توانید به‌سادگی درب‌های موفقیت را به روی خود و سایتتان بگشایید. کافی است کمی حوصله کنید تا ببینید چقدر کارها آسان می‌شود!

این مقاله چقدر برای شما مفید بوده است؟
0

دیدگاه شما