تأثیر استفاده مناسب از تقویم محتوایی اینستاگرام در جذب فالوور

امروزه اینستاگرام به یکی از بهترین و بزرگ‌ترین بسترها برای منتشرکردن محتوا و شناساندن خود به مخاطبان تبدیل شده است. در حقیقت اینستاگرام یک ویترین جهانی بوده که به شما و همه افراد فرصت برابر می‌دهد تا همگی خود را معرفی کرده و به جذب فالوور بپردازید. چه کسی در این راه می‌تواند موفق باشد؟ قطعاً کسی که با استفاده از تقویم محتوایی اینستاگرام بتواند کارهای خود را پیش ببرد. اگر شما نمی‌دانید این تقویم چیست و یا چه تأثیری در جذب کردن مخاطبان و فروش بیشتر دارد با ما همراه باشید.

post-cont-middel

جدول انتشار محتوا در اینستاگرام

تقویم محتوایی اینستاگرام را بهتر بشناسیم.

تقویم انتشار محتوا در اینستاگرام تقویمی است که شما در آن برنامه دقیقی برای فعالیت‌های خود در پلتفرم اینستاگرام را می‌چینید. این تقویم به علت ایجاد نظم در برنامه‌های شما به مخاطب این پیام را می‌رساند که با یک پیج حرفه‌ای روبه‌رو بوده و در این صفحه مجازی می‌تواند همیشه اطلاعات جدید و مفید کسب کند. درمورد آنکه این جدول برنامه‌ریزی اینستاگرام چطور می‌تواند در جذب و افزایش فالوورهای شما تأثیر می‌گذارد در بخش‌های بعدی به‌صورت مفصل صحبت خواهیم کرد.

بخش‌های تقویم محتوا

در این قسمت می‌خواهیم شما را با اجزای اصلی این تقویم بیشتر آشنا کنیم. پیش از آن باید بدانید که می‌توانید طبق میل خود آن را تغییر دهید! اول شما باید یک ستون ایجاد کرده و در آن عنوان محتوا را درج کنید. این اسم می‌تواند متنوع باشد. مهم‌ترین مواردی که می‌توانید با آنها پست تولید کنید!

این عناوین شامل اطلاعات مرتبط با موضوع اصلی پیج، موارد مرتبط با رویدادهای ملی و جهانی و یا هر چیز دیگری که فکر می‌کنید برای پیجتان می‌تواند مفید واقع شود، باشد. اگر می‌خواهید به‌صورت هیبریدی و دو یا چندگانه پست تولید کنید باید به صورتی که در ادامه می‌گوییم عنوان تقویم محتوایی اینستاگرام را بچینید.

همه افراد می‌توانند پلنر اینستاگرام را شخصی‌سازی کنند.

همه افراد می‌توانند پلنر اینستاگرام را شخصی‌سازی کنند.

موارد مهم در گردآوری تقویم محتوایی اینستاگرام

یک سری تاریخ‌ها را با موضوعات اصلی پیج که مطمئن هستید هیچ‌وقت تغییر نمی‌کند پر کنید. یک سری تاریخ دیگر را نیز خالی بگذارید تا اگر اتفاقی در جامعه افتاد که ترند و پرمخاطب شده بود با آن سریعاً پست بسازید. اگر می‌دانید که هیچ محتوای غیرمترقبه‌ای در پیج نمی‌گذارید و هیبریدی کار نمی‌کنید می‌توانید در زمان ساخت تقویم محتوایی همه تاریخ‌های مد نظرتان را با موضوعات از پیش تعیین شده پر کنید. یک ستون را به موعد ساخت پست و یک ستون را به موعد انتشار آن محتوا اختصاص بدهید.

یک ستون برای ساعت انتشار در نظر بگیرید و در ستون دیگر مواردی که لازم بوده در کپشن یادآور شوید را درج کنید. یک بخش از این تقویم نیز باید دربرگیرنده منابع، کپشن‌ها و نام مسئول انتشار محتوا باشد. درصورتی‌که قصد دارید در این پست لوکیشن خاصی درج کنید یا کسی را روی آن تگ کنید نیز حتماً یک ستون در تقویم محتوایی اینستاگرام به وجود آورید. همه این موارد به شما در مدیریت‌کردن پست‌هایتان کمک می‌کند. درصورتی‌که قصد دارید استوری‌های با برنامه بگذارید نیز می‌توانید همین رویه را ادامه دهید.

چطور با این تقویم فالوورهایمان را بیشتر کنیم؟

یکی از مهم‌ترین اهدافی که اینفلوئنسرها و یا فروشندگان در اینستاگرام دنبال می‌کنند این است که با جذب مخاطب‌های بیشتر بتوانند به درآمد بالاتری نیز برسند. حال یکی از روش‌های دستیابی به درآمد بالا و مناسب و در نتیجه فالوورهای زیاد این است که با برنامه و منظم به تولید محتوا بپردازید. تقویم محتوایی اینستاگرام دقیقاً همان چیزی است که به شما راه درست پیشرفت را نشان می‌دهد. ما در ادامه مطلب تأثیر این تقویم در جذب فالوور را از جوانب مختلف بررسی خواهیم کرد.

بیشتر شدن فالوور با پلنر اینستاگرام

بیشتر شدن فالوور با پلنر اینستاگرام

با تقویم محتوایی اینستاگرام پیج شما زنده خواهد بود.

اصلی‌ترین چیزی که با تقویم محتوایی به دست می‌آورید پویایی و تحرک در پیج است. شما با این کار بیان می‌کنید که یک پیج فعال هستید و از همین راه به افراد زیادی پیشنهاد می‌شوید. هر چه فعالیت شما بیشتر باشد تعداد باز ارسال محتواهای شما نیز بیشتر خواهند بود و از همین طریق اشخاص و مخاطبان بیشتری شما را می‌بینند. در این میان احتمال رسیدن به مخاطب هدف نیز برای شما بیشتر خواهد شد. اگر یک استراتژی محتوا به‌صورت منسجم و هدفمند را دنبال کنید خیلی راحت به‌عنوان یک پیج زنده شناسایی می‌شوید.

با کمک جدول محتوا دسته‌بندی شما برای سرورها تعیین می‌شود.

حتماً نام اکسپلور را شنیده‌اید و می‌دانید که ورود پست به اکسپلور چقدر می‌تواند برای شما سودمند باشد. حال سؤال پیش می‌آید که چطور می‌توانیم به اکسپلور ورود کنیم؟ راحت‌ترین راه برای واردشدن به اکسپلور این است که طبق تقویم محتوایی اینستاگرام برای خود پست بسازید با پرکردن ستون هشتگ‌ها حوزه فعالیتی خود را به سرورها اعلام کنید. هرچه تعداد پست‌های شما با هشتگ‌های یکسان بیشتر باشد و این پست‌ها نیز در برگیرنده محتوای مرتبط باشند ورود شما به اکسپلور راحت‌تر خواهد بود.

با این کار علاوه بر آنکه شما توانسته‌اید در معرض دید هزاران مخاطب هدف قرار بگیرید، به سرورها یک برنامه انتشار محتوا داده‌اید تا هر زمان که پست جدیدی گذاشتید بیشتر از قبل آن را پراکنده کند. موتورهای اینستاگرام طبق الگوریتم‌های منطقی پیش می‌روند پس اگر تشخیص دادند که فعالیت شما نیز منطقی است کمکتان خواهند کرد تا بیشتر و بهتر رشد کنید. برای رشد و بهینه‌کردن اکسپلور بهره‌مندی از تقویم محتوایی اینستاگرام امری ضروری است.

مخاطبان نسبت به شما اعتماد بیشتری خواهند داشت.

چه جیزی برای شما بهتر از این است که بتوانید با مخاطبان ارتباط قوی و سازنده برقرار کنید. شما می‌توانید علاوه بر تعامل داشتن با مخاطب از طریق انتشار منظم محتوا نیز این کار را انجام دهید. اگر طبق یک برنامه درست و اصولی پست‌هایتان را منتشر کنید، مخاطب به‌مرور ساعت بازدید از پست‌های جدید را می‌فهمد و حتی ممکن است بخواهد تنها برای دیدن محتوای انتشاریافته جدید شما وارد اینستاگرام بشود. هرچه شما بتوانید در این زمینه منظم‌تر و دقیق‌تر رفتار کنید در برقراری ارتباط با مخاطب نیز موفق‌تر خواهید بود.
تقویم محتوایی برای اینستاگرام
تقویم محتوایی برای اینستاگرام

کلام آخر

ما در این مقاله برای شما از مزایا و کاربردهای تقویمی گفتیم که می‌تواند درآمد و جذب فالوورهای شما در اینستاگرام را دگرگون کند. تقویم‌های مختلفی برای انتشار پست در اینستاگرام وجود دارد که یکی از آنها تقویم مناسبتی اینستاگرام بوده که می‌تواند به‌صورت هیبرید نیز تدوین شود.

در این تقویم شما علاوه بر توجه به موضوع اصلی پیج به رویدادها و اتفاقات ملی و جهانی نیز می‌توانید اشاره کنید. معمولاً این‌گونه محتواها بسیار موردعلاقه مخاطب هستند و در جذب بیشتر فالوور تأثیرگذارند. تقویم محتوایی اینستاگرام ستون‌ها و بخش‌های مختلفی دارد که همه آنها در این مقاله بررسی شد.

 

 

دیدگاه شما