افشای راز اهمیت تولید محتوای متنی؛ مزایای شگفت‌انگیز آن

دنیای دیجیتال مارکتینگ رمز و رازهای بسیاری دارد و تولید محتوای متنی شاه کلیدی برای گشودن درب‌های موفقیت به سوی کسب‌وکار شماست.چرا محتوای تصویری نه؟ این اولین سوالی است که برای شما پیش می‌آید.

درست است این روزها اقبال مخاطبان به ویدیو بیشتر از قبل شده است؛ اما می‌دانستید با وجود شگفتی‌های ویدیو، تولید محتوای متنی همچنان ترجیح اول خوانندگان وب‌سایت شماست؟ اما چرا؟

 

اهمیت تولید محتوا

اهمیت تولید محتوا

 

چرا همچنان محتوای متنی جذاب است؟ این محتوا چه تاثیراتی در دیجیتال مارکتینگ دارد؟ چه فضاهایی بهترین فرصت استفاده از محتوای متنی است؟

در ادامه با نردبون همراه باشید تا راز اهمیت این نوع محتوا را برای شما افشا کنیم و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

ارزان‌بودن همیشه بد نیست!

اگر مقایسه ساده‌ای بین قیمت انواع محتوا داشته باشید، متوجه خواهید شد محتوای متنی برای شما ارزان‌تر خواهد بود. این درحالی است که موشن‌گرافی، تهیه پادکست و دیگر انواع محتوای صوتی و تصویری تقریبا گران هستند.

 

ارزان بودن محتوای متنی

ارزان بودن محتوای متنی

 

درصورتی‌که کسب‌وکارتان را به‌تازگی راه انداخته‌اید و از پس محتواهای گران برنمی‌آیید، تولید محتوای متنی ارزان به دردتان خواهد خورد. جالب است بدانید نه‌تنها در روزهای ابتدای کار، بلکه تا پایان ماجرای کسب‌وکارتان محتوای متنی را نباید حتی لحظه‌ای رها کنید.

مهم آن است که وب‌سایت خود را طبق برنامه‌ریزی و منظم پیش ببرید و متون وبلاگ یا سایر بخش‌های سایت بهترین ابزار برای شما هستند.

 

نکته مهم!

ممکن است این فکر از ذهن شما بگذرد که بد نیست محتواهای تصویری را با گوشی باکیفیت خود ضبط کنید تا اینگونه هزینه‌ها را کاهش دهید. اگرچه این مسئله عملی است، ممکن است اعتبار برند شما را به‌شدت تحت‌تاثیر قرار دهد؛ آن‌هم در دنیای رقابتی این روزها.

 

مخاطبانی عاشق خواندن…

مهم‌ترین نکته‌ای که شما را خیلی سریع رشد می‌دهد، توجه به نیازهای مخاطبان است و باید بگوییم برخلاف انتظاتان بسیاری از مشتریان هنوز علاقه زیادی به خواندن دارند؛ بنابراین هیچ‌گاه قدرت متن را دست‌کم نگیرید.

 

مخاطبان عاشق مطالعه هستند!

مخاطبان عاشق مطالعه هستند!

 

اگرچه سال‌های اخیر توجه بیشتر به سوی انواع ویدیوهاست، این را درنظر بگیرید که ممکن است مخاطبان شما به هر نحوی امکان نمایش ویدیو یا صوت را نداشته باشند. گاهی ممکن است صدای ویدیو یا پادکست‌ها برای محیط مخاطبان آزادهنده باشد. راه‌حل مراجعه به محتوای متنی موجود در همان صفحه است یا بستن وب‌سایت شما و پیدا کردن یک مرجع دیگر؟

به‌طورکلی شرایط و موقعیت‌هایی که خواندن محبوب‌تر از دیدن و شنیدن بوده بسیار فراوان است. مهم‌ترین هوشی که باید داشته باشید آن است که بدانید چه جایی به محتوای تصویری و چه موقعیتی به محتوای متنی نیاز دارید.

 

تحقق رویای افزایش فروش با تولید محتوای متنی

در یک کلام حقیقتی شگفت‌انگیز را برای شما باز می‌کنم. ویدیوها اگرچه کوتاه و سرگرم‌کننده هستند و می‌توانند بازدید بالاتری داشته باشند، توجه و تمرکز کمتری را از مخاطبان می‌گیرد! متوجه نکته شدید؟

 

افزایش فروش

افزایش فروش

 

محتوای تصویری باوجود اینکه جذاب‌تر است، ارزش محتوایی کمتری از این لحاظ دارد؛ بنابراین اگر می‌خواهید تاثیر و نفوذ بیشتری داشته باشید، نباید قدرت کلام را از قلم بیندازید. مخاطبان نوشته‌های شما را جدی می‌گیرند و آن‌ها را ارزشمند می‌دانند.

نتیجه نهایی چنین طرز تفکری قطعا به افزایش بازدیدها یا به‌قولی ترافیک سایت شما خواهد شد. در پی افزایش ترافیک، می‌توانید انتظار آن را داشته باشید که فروش شما به‌طرز چشم‌گیری افزایش یابد. اما چطور؟

فرآیند خرید مشتریان اینگونه است که آن‌ها ابتدا مشخصات و توضیحات بلندبالای شما برای محصولات یا خدمات را می‌خوانند و خیلی جدی به این نکات فکر می‌کنند. زمان زیادی را صرف می‌کنند تا محتواهای متنی شما را بخوانند و بتوانند بهتر تصمیم‌گیری کنند؛ بنابراین تولید محتوای متنی به شما فرصت افزایش خرید را هدیه خواهد داد.

 

گوگل ویدیوهای محبوب شما را نمی‌بیند!!

ممکن است هزینه بسیاری را صرف تولید محتوای تصویری و ویدیویی کنید یا موشن‌گرافی‌های گران‌قیمتی تهیه کنید. اما گوگل آن‌ها را نمی‌بیند. موتورهای جست‌وجوی قدرتمند گوگل همچنان تنها قادر به دیدن متن‌ها هستند؛ بنابراین شما برای رتبه گرفتن و دیده‌شدن ویدیوهای خود مجبور هستید از متن استفاده کنید.

 

محبوب کردن ویدیوها با محتوای متنی

محبوب کردن ویدیوها با محتوای متنی

 

بهترین و جذاب‌ترین ویدیوها نیز به قدرت تولید محتوای متنی وابسته هستند تا بتوانند دیده‌شدن خود را تضمین کنند. به‌طور مثال وقتی قصد تولید یک محتوای خوب در یوتیوب را دارید، باید در حدود 200 کلمه کپشن بنویسید و توضیح دهید که ویدیو چه می‌گوید. این مسئله درخصوص اینستاگرام نیز صادق است.

تولید محتوای متنی، بال قدرتمند بازاریابی

شاید بیشتر از هر جای دیگیری، محتوای متنی در تقویت بازاریابی دیجیتال موثر است؛ به‌گونه‌ای که نمی‌توان اثرات آن را نادیده گرفت! در یک کلام، بدون متن رقابتی شکل نخواهد گرفت و فروشی در کار نیست.

 

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی

متن می‌تواند زنجیره‌ای از مشتریان ایجاد کند؛ چراکه قادر است با دادن اطلاعات ارزشمند آن‌ها را متقاعد کند؛
بهبود سئو و افزایش ترافیک تاثیر مستقیمی در بازاریابی دیجیتال دارد و محتوای متنی ابزار پایه برای بهینه‌سازی سئو محسوب می‌شود؛
محتوای متنی، با هدف قراردادن آموزش مخاطبان به بازاریابی کمک می‌کند که مخاطبان هدف محصولات را دریابند؛
ایجاد تعامل مشتریان و فروشنده مهم‌ترین مزیت متن است که درنهایت به خرید منجر خواهد شد؛
بهبود تصویر مناسب از برند از دیگر کارکردهای محتوای متنی است؛
کمک به بازدیدهای رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب وغیره.

با بررسی این مزایا می‌توان گفت کلمات هویت و شخصیت برند شما را می‌سازند و فارغ از هرنوع محتوای دیگری برای شما سودمندی زیادی دارد. درواقع قدم نخست در بازاریابی تولید یک محتوای متنی خوب است که بتواند به‌خوبی شما را توضیح دهد و اعتبار کسب کند.

 

به ترکیب برنده دست نزنید

برای دستیابی به نتایج بهتر و بازدیدهای بیشتر بهتر است تنوع مناسبی در انواع محتواهای خود ایجاد کنید. پس از شناخت انواع محتوا، مزایا و کارکردهای هریک از آن‌ها یک ترکیب برنده از آن‌ها بسازید.

 

ترکیب برنده انواع محتواها

ترکیب برنده انواع محتواها

 

درواقع وب‌سایت خوب سایتی است که مقالات متنی مناسب و حرفه‌ای در وبلاگ خود دارد. وبینار و ویدیوهای مناسبی تولید می‌کند و به‌موقع اینفوگرافی یا موشن‌گرافی‌ها را به‌کار می‌برد. این استراتژی جواب می‌دهد و موففیت‌تان را تضمین می‌کند. اما این ترکیب برنده چه مزایایی دارد؟

 

مزایای چیدن ترکیب برنده

اینکه کلمات کلیدی اصلی و استراتژیک را در قالب‌های محتوایی مختلف به‌کار می‌گیرید، به‌طور ناخواسته به افزایش بازدیدها و رتبه در موتورهای جست‌وجو دست می‌یابید. از طرفی این تنوع سبب می‌شود بازدیدکنندگان شما را ارزشمند بیابند و دیرتر شما را ترک کنند. کاهش نرخ ترک سایت، یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شود.

با ایجاد این تنوع سلایق مختلف مشتریان را درک کرده‌اید و تاثیر عمیقی بر آن‌ها خواهید گذاشت. افزایش تنوع محتوا مخصوصا تولید محتوای متنی باعث لینک‌سازی داخلی و خارجی قدرتمندی می‌شود که مستقیما بر سئو موثر است و ثمرات فراوانی را برای شما به بار خواهد آورد.

آنچه گذشت…

تولید محتوای متنی همان کلیدی است که بسیاری از قفل‌های کسب‌وکار را برای شما باز می‌کند. افزایش بازدیدهای موتورهای جست‌وجو، بهبود سئو، تاثیر مستقیم در بازاریابی دیجیتال، کمک به دیده‌شدن ویدیوهای جذاب شما، ارزان‌بودن، افزایش فروش و از همه مهم توجه به علاقه مطالعه مخاطبان از مهم‌ترین دستاوردهای این نوع محتواست.

در آخر بهتر است در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی خود مجموعه‌ای از انواع محتوای باکیفیت را گردآوری کنید تا بتوانید سلیقه‌های متنوع مخاطبان خود را جذب کنید.

پلتفرم توسعه کسب‌وکار نردبون اینجاست تا با ارائه انواع محتواهای باکیفیت در این مسیر شاهد موفقیت‌های شما باشد. ما نیازهای بیزینس شما را درک کرده‌ایم و دوست داریم تا رسیدن به رتبه‌های برتر و کسب درآمدهای بیشتر همراه شما باشیم.

دیدگاه شما