حقایقی درباره هزینه تولید محتوا که جای دیگری نمی‌خوانید!

شاید برای شما که صاحب کسب‌وکار بزرگی هستید قیمت اهمیت چندانی نداشته باشد، اما قیمت مساله تعیین‌کننده‌ای برای بسیاری از بیزینس‌های نوپاست؛ بنابراین هزینه تولید محتوا مهم است؛ اما چرا؟

چرا شما باید با این قیمت‌ها سروکار داشته باشید؟ هزینه انواع محتواها یکسان است؟ باتوجه‌به بودجه‌ تحت اختیارتان بهتر است چه نوع محتوایی تولید کنید؟

پلتفرم توسعه کسب‌وکار نردبون در این مقاله به این سوالات و بسیاری از دغدغه‌های رایج شما در این زمینه پاسخ جامعی خواهد داد.

 

بازدید آن گرفت جان برادر که سئو کرد!

امیدوارم در مرحله‌ای از کسب‌وکارتان باشید که نیاز نباشد مقاله‌ها بخوانید تا به این باور برسید که امروز و آینده تجارت دیجیتال در محتوا خلاصه می‌شود. سئو تماما به محتوا مربوط می‌شود و برای افزایش بازدیدهای خود راهی جز توجه ویژه به محتواهای تولیدی‌تان ندارید.

 

اهمیت محتوا در بازدیدهای سایت شما

اهمیت محتوا در بازدیدهای سایت شما

 

طبق آمارهای رسمی در آینده‌ای نزدیک بازاریابی دیجیتال با صنعت تولید محتوا کاملا برهم منطبق می‌شوند و به ارزشی در حدود 417 میلیارد دلار خواهد رسید. درواقع هر سالی که می‌گذرد توجه به محتوای تولیدی و وابسته به آن هزینه تولید محتوا نیز رشد حداقل 15 درصدی دارد.

این روزها در دنیایی زندگی می‌کنیم که شما به جای پرسیدن اینکه محتوا مهم است؟! باید به دنبال ساخت یک تیم تولید محتوای خوب یا یک برون‌سپاری ایده‌آل باشید تا آینده تجارت‌تان را در دست بگیرید. اما اطلاع از قیمت‌ها را از قلم نیندازید.

بازه گسترده هزینه تولید محتوا؛ کدام‌یک درست است؟

در تجارت بعد از آشنایی با هر پدیده‌ای، نخستین سوالی که مطرح می‌شود این است که چند؟؟ بنابراین کاملا طبیعی است که تعداد سرچ‌های هزینه تولید محتوا یا قیمت تولید محتوا بسیار بالاست و طبیعی‌تر آنکه تعداد پاسخ‌ها به این سوال واحد نیز متنوع است. اما چرا؟

 

آشنایی با بازه گسترده هزینه تولید محتوا

آشنایی با بازه گسترده هزینه تولید محتوا

 

اینکه محتوا چه اندازه ارزشمند است و چه بهایی برای آن پرداخت می‌شود به جنبه‌های متفاوتی بستگی دارد که در ادامه مقاله به بازکردن جزئیات آن می‌پردازیم. اما هنگام سفارش تولید محتوا هیچ‌گاه این نکته را فراموش نکنید که هرقدر پول بدهید آش می‌خورید.

در این بازار می‌توانید فریلنسرهایی را بیابید که برای شما با مبالغ بسیار پایینی محتوا تولید می‌کنند. درکنار آن‌ها پلتفرم‌های بزرگ و گسترده‌ای را خواهید یافت که رقم‌های بالاتری را برای همان محتوا به شما پیشنهاد می‌دهند.

شما کدام بسته را انتخاب می‌کنید؟

 

ارزان یا گران؛ مساله این است؟!

تابه‌حال شنیده‌اید زعفران اصل را به بهایی اندک بفروشند؟ یا اینکه فرش دستباف را نصف قیمت فرش ماشینی بخرید؟ در 90% مواقع این بهای اضافه‌تری که برای تولید محتوا پرداخت می‌کنید، بابت کیفیت، بازخورد و نتیجه بهتری است که از این نوع محتوا نصیب‌تان می‌شود.

 

هزینه تولید محتوا چقدر مهم است؟!

هزینه تولید محتوا چقدر مهم است؟!

 

اما چرا نود درصد؟ آن ده درصد آن است که شما حتما باید مرجع قابل اطمینانی را برای سفارش تولید محتوا بیابید که امتحان خود را پس داده باشد. منطقی است که هر نوع برون‌سپاری نمی‌تواند برای شما سودمند باشد.

خلاصه و مختصر می‌توان گفت اگر قصد دارید کسب‌وکارتان جانی بگیرد یا برای همیشه در گوگل ماندگار شوید، صرفه‌جویی را کنار بگذارید و از همان ابتدا محتوای باکیفیت وهرچند گران تدارک ببینید. مطمئن باشید محتوای ارزشمند و سئوشده مانند نوعی سرمایه‌گذاری است که در آینده‌ای نزدیک به جیب شما بازمی‌گردد.

اما بد نیست در ادامه توضیح دهیم که هر دسته‌بندی چه تفاوتی در هزینه تولید محتوا دارد.

 

تولید محتوا را به چه کسی می‌سپارید؟

اینکه فرآیند تولید محتوا چگونه انجام می‌شود، تاثیر بسزایی در هزینه تولید محتوا دارد. مثلا چه فرآیندی؟

محتوای شما می‌تواند در سه بستر مختلف زیر تدوین شود:

فریلنسری؛
تیم تولید محتوای داخلی؛
تیم محتوای خارجی یا برون‌سپاری.

در چند جمله کوتاه هریک از این امکانات را توضیح می‌دهم.

 

دنیای کوچک فریلنسری

فریلنسرها نویسندگانی هستند که به‌تنهایی و به‌صورت دورکاری برای شما محتواهای موردنیاز را تولید می‌کنند. آن‌ها کاملا مستقل هستند و سلیقه، کیفیت و قیمت‌های بسیار متنوعی دارند. سپردن محتوا به یک فریلنسر مزایا و معایب خود را دارد؛ اما برای حجم بالای کارها هرگز روی یک فرد تنها هرچند حرفه‌ای حساب نکنید!

 

فریلنسرهای مختلف جوابگوی حجم بالای محتوای شما نیستند!

فریلنسرهای مختلف جوابگوی حجم بالای محتوای شما نیستند!

 

باوجود اینکه کار کردن با چنین فریلنسرهایی در ابتدای کار به نظر مقرون‌به‌صرفه می‌آید، بهتر است کمی آینده‌نگر باشید و از همین ابتدای کار با مجموعه‌ای کار کنید که بتوانید تا سال‌ها همکاری خود را ادامه دهید. یک‌دست‌بودن کیفیت بیش‌از هر چیز دیگری اهمیت دارد.

 

راه‌اندازی یک تیم محتوای مخصوص خود

برخی شرکت‌های بسیار بزرگ نیز بعضا از این روش برای تولید محتواهای خود استفاده می‌کنند. آن‌ها مجموعه‌ای از نویسندگان، استراتژیست و یک سرپرست و گاهی برخی افراد دیگر را دور یکدیگر جمع می‌کنند. البته هر اندازه شرکت شما و مجموعه فعالیت‌های محتوایی شما بیشتر باشد، می‌توانید افرادی با مسئولیت‌های بیشتری اضافه کنید.

 

داشتن تیم محتوای داخلی چه مزایا و معایبی دارد؟

داشتن تیم محتوای داخلی چه مزایا و معایبی دارد؟

 

از خوبی‌های داشتن چنین تیمی آن است که تفهیم خواسته‌ها و نیازهای شرکت راحت‌تر خواهد بود. همچنین هماهنگی بین مجموعه‌های داخلی شرکت نیز به‌آسانی انجام می‌شود.

اما دقت داشته باشید که راه‌اندازی چنین تیمی برای هر کسب‌وکاری پیشنهاد نمی‌شود؛ چراکه شما مجبور هستید مجموعه‌ای از افراد را به‌صورت تمام‌وقت در اختیار داشته باشید و باید به فکر تمامی هزینه‌های مرتبط با استخدام این دسته از افراد باشید؛ بنابراین شاید چنین تیمی برای شرکت‌های بزرگ با حجم کاری بسیار زیاد مفید باشد.

 

شرکای خارجی با اهداف مشترک

برون‌سپاری محتوا یکی از بهترین پیشنهادها برای اغلب کسب‌وکارهای دیجیتال مارکتینگ به‌حساب می‌آید. به قبل برگردید و توضیحات مربوط به تیم داخلی محتوا را بخوانید. پلتفرم‌های بزرگی همچون نردبون شامل تعداد فراوانی از بهترین نویسندگانی هستند که تحت سرپرستی مدیران داخلی و مدیران پروژه و ناظران محتواهایی باکیفیت، سئوشده و کاملا اصولی تولید می‌کنند.

 

cost-of-content-creation

برون‌سپاری محتوا

 

اما این پایان ماجرا نیست و نردبون با تیم حرفه‌ای ویراستاری مطمئن خواهد شد که محتوای نگارش‌شده کاملا مطابق با نیازهای مشتریان است. از طرفی این پلتفرم با یک تیم توسعه بازار منعطف خود را با خواسته‌ها و نیازهای کسب‌وکارتان مطابقت می‌دهد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

با اطمینان به این قبیل پلتفرم‌ها، علاوه‌بر کیفیت می‌توانید با سرعت بالایی پیش بروید و خیلی زود به صفحه اول گوگل برسید. شرکای خارجی که اگرچه در سود شما شریک نیستند، موفقیت‌شان در گروی موفقیت شماست. هم اکنون این امکان را دارید برای اطلاع از هزینه تولید محتوا و سفارش تولید محتوا از نردبون اقدام کنید و از کیفیت محتواها شگفت‌زده شوید.

برای همای سعادتی به نام وبلاگ چقدر هزینه کنیم؟

اگر بخواهید در دیجیتال مارکتینگ به یک قسمت بچسبید و به درآمد حسابی برسید، آن بخش قطعا وبلاگ است. وبلاگ قدرتی دارد که امروزه بر هیچ‌کس پوشیده نیست؛ بنابراین هر هزینه‌ای برای تولید محتوای باکیفیت و اصولی برای آن را اصلا ولخرجی تلقی نکنید.

 

هزینه های وبلاگ

هزینه های وبلاگ

 

در کشورهای امریکایی و برتانیا بازه قیمت برای یک مقاله 1000 کلمه‌ای چیزی در حدود 200 تا 750 دلار است. در ایران نیز محتواها بسته به کیفیت و مزیت‌های رقابتی که ارائه می‌دهند بازه متفاوتی دارند. همین حالا به صفحه اصلی نردبون مراجعه کنید تا از آخرین قیمت‌ها و هزینه تولید محتوا برای وبلاگ اطلاع یابید.

 

از قیمت تولید محتوای صوتی و تصویری چه خبر؟

رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر، لینکدین و مانند آن از دیگر عرصه‌های رقابتی است که محتواهای صوتی و تصویری مهم‌ترین تاثیر را در جذب مخاطبان دارند.

این پلتفرم‌ها به دلیل کاربران میلیاردی و بازدیدهای فوق‌العاده باید موردتوجه شما باشد و از آن مهم‌تر توجه به کیفیت این نوع محتواهاست. بسته به اینکه برای پست‌های خود موشن‌گرافی تولید می‌کنید یا از اسلایدرهای گرافیکی بهره می‌برید، کاملا در قیمت موثر است.

 

هزینه استخدام یک بلاگر برای تولید محتوای تصویری

هزینه استخدام یک بلاگر برای تولید محتوای تصویری

 

ازطرفی باید بدانید که مدیریت اینستاگرام یا به‌طورکلی رسانه‌های اجتماعی مسئولیت بزرگی است که شاید به‌تنهایی از پس آن برنیایید؛ بنابراین باید فکری نیز برای استخدام یک مدیر پیج خوب باشید که هرروزه به فکر افزایش بازدیدهای شما باشد.

تولید پادکست، موشن‌گرافی، ویدئوهای کوتاه یا بلند، استخدام مدیر پیج و حتی یک بلاگر حرفه‌ای برای تولید محتواهای تصویری از جمله هزینه‌هایی است که باید بودجه‌ای را برای آن‌ها کنار بگذارید. همین ترفندها هستند که برای کسب‌وکار شما جواب می‌دهد و به‌ زودی از آن به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری خوب یاد خواهید کرد.

نکته جالب اینجاست که پلتفرم توسعه کسب‌وکار نردبون با توجه به تمام نیازهای شما مجموعه‌ای را گردهم آورده است تا تمام خواسته‌های شما را برآورده سازد. اگر برای تولید هریک از این محتواها یا استخدام یک مدیر پیج یا بلاگر درمانده‌اید، همین حالا با تیم ما تماس بگیرید.

 

آنچه گذشت…

در این نوشتار تلاش کردیم شما را به‌صورت کیفی با هزینه تولید محتوا آشنا کنیم. اینکه محتواها به چه شکل تهیه می‌شوند قیمت‌ها متفاوت است؛ آن‌ها را به فریلنسر می‌سپارید؛ یک تیم داخلی می‌سازید یا به پلتفرم تولید محتوای نردبون اعتماد می‌کنید.

همچنین بسته به اینکه محتوای وبلاگ تهیه می‌کنید یا قصد دارید برای پست اینستاگرام‌تان موشن‌گرافی بسازید قیمت‌ها تنوع بالایی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه تولید محتوا آن‌هم از نوع باکیفیت هم‌اکنون به صفحه اصلی سایت نردبون سری بزنید.

دیدگاه شما